Jako například Intel D 920 nebo Intel 672. To znamená, že asi nebude zavádět nějaké nové jméno "Sixtium", ale spokojí se s čísly. Ohlédneme-li se do minulosti, značka Pentium vlastně vznikla z nouze.
Intel dlouhou dobu používal u procesorů číselné označení. Intel 80286 (tzv. dva-osm-šestka) , Intel 80386 nebo Intel 80486. Jenomže v tu dobu měl také mnohem rozmanitější konkurenci. Byla tu hromada výrobců, kteří toto číselné označení napodobovali nebo používali prakticky shodné. Namátkou třeba AMD 5x86 nebo IBM/Cyrix 6x86. Když se Intel pokusil svoje číselné označení patentovat, dostal se do ostrého sporu s patentovým úřadem. Ten to zamítl s odůvodněním, že ani písmenko "i" ani číslo, není možné patentovat.
V Intelu proto přistoupili k náhradnímu plánu a tak 22. března 1993 přišel na trh procesor s 3,1 milionem tranzistorů a pracovní frekvencí 60 MHz a 66 MHz. Jmenoval se Pentium a díky svým výkonům si v pozdějších letech vydobyl neotřesitelnou pozici na trhu, kterou mají stejnojmenné procesory dodnes. Do značky Pentium investoval Intel neuvěřitelné prostředky a bylo by asi velmi krátkozraké, aby jí lehkomyslně opouštěl. Ale stát se může prakticky cokoliv.
16. 1. 2006 22:22 | Hardware | autor: Redakce Games.cz |
Zlaté pravidlo byznysu říká: "Nikdy neměň úspěšnou značku!" Jenomže na Tom's Hardware tvrdí, že Intel pomalu opustí značku Pentium a místo ní že začne používat pro svoje procesory konzervativní číselné označení v kombinaci s písmenem.
zdroj: TG