zavřít

S3 Deltachrome je zpět v novém kabátu

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Společnost S3 je zpět a v těchto dnech uvádí na trh nový grafický čip DeltaChrome S8 Nitro.

Nováček je ale založený na stejné DeltaChrome S8 architektuře, která do světa zrovna díru neudělala. Má však vyšší taktovací frekvence a tak se předpokládá, že by možná mohla aspirovat na dobré pozice ve střední výkonnostní třídě grafických karet. Ale to jsou jenom předpoklady. Jak je to doopravdy, ukazuje třeba následující graf:


Deltachrome plně podporuje DirectX 9.0 a tím pádem i pixel a vertex shadery ve verzi 2.0. Zajímavé je, že v některých ohledech je čip vyspělejší, než čipy současného dua NVIDIA/ATI. Například obsahuje 8 renderovacích cest, 8 texturovacích jednotek a 4 jednotky na zpracování geometrie. Paměťová sběrnice je však 128-bitová. S nejvýkonnějšími modely konkurence s 256-bitovou paměťovou sběrnicí tedy nedokáže držet krok. Její ambice však stejně směřují úplně jiným směrem, neboť cena této karty a jejích variant by se měla v současné době na trhu pohybovat v rozmezí 136-169 dolarů, takže bude přímo soupeřit s RADEONY 9600 a GeForce FX 5700.

Pro úplnost doplním, že takt jádra verze Nitro je 325 MHz (ne-Nitro má 300 MHz) a takt pamětí je 650 MHz DDR (ne-Nitro má 600 MHz). Více informací, jakožto i několik testů doplněných o grafy naleznete v recenzích nebo v předběžných ukázkách na serverech: X-BitLabs, FiringSquad nebo Extremetech.
zdroj: X-BitLabs

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.