Rozhovor s Adamem Foatem z NVIDIE
zdroj: tisková zpráva

Rozhovor s Adamem Foatem z NVIDIE

15. 11. 2003 10:10 | Hardware | autor: Redakce Games.cz |

Na DriverHeaven publikovali rozhovor s Adamem Foatem, jedním ze současných PR manažerů NVIDIE pro Evropu.

Rozhovor je sám o sobě velice zajímavý a neméně také osoba Adama Foata. Těžko říct, jestli Adam nosí smůlu (vtip), ale žádná firma, ve které působil, nedopadla právě nejlépe. Odstartoval kariéru jako zaměstnanec STB Microsystems (krach), potom přešel k 3Dfx (krach) a poté k výrobci grafických karet ELSA (vyhlásila úpadek). Nakonec se ocitl v NVIDII, na což je patřičně hrdý. Zde je malá ukázka toho, co si myslí o současné pozici NVIDIE:

    Otázka: Co si myslíš o současném hardwaru NVIDIE? Jsou výrobky NVIDIE v současné době konkurenceschopné?

    Odpověď: V současné době jsou naše produkty velmi konkurenceschopné. Jako jediní máme na trhu kompletní řadu grafických čipů podporující DirectX 9. Od těch nejvýkonnějších až po ty nejméně výkonné. Za výzkum a vývoj řady čipů označovaných jako GeForce FX jsme utratili 300 milonů dolarů. V současné době máme 3 úplně nové čipy, které se nám podařilo dostat na trh současně. Máme GeForce FX 5950 Ultra, GeForce FX 5700 Ultra a GeForce FX 5200 Ultra, která přinesla podporu DX9 i pro nejméně náročné hráče. To je ojedinělý úspěch v celé historii firmy.

    Navíc GeForce FX 5700 Ultra byla označena za novou GeForce 4 Ti4200, která dříve dostala spoustu ocenění v mnoha magazínech pro svůj perfektní poměr cena/výkon. Také máme GeForce FX 5950, která může soupeřit s tím nejlepším, co dokáže konkurence nabídnout. Za poslední tři čtvrtletí jsme prodali 17 milionů čipů GeForce FX, což je 4x více, než náš největší soupeř. Takže podle mě jsou naše výrobky v současné době OK.
Rozhovor se dále točí kolem ovladačů a jejich střídavého zlepšování a zhoršování, na které NVIDIA komunita nebyla dříve zvyklá. Na přetřes přišel i přechod na modernější výrobní technologie, z 0.13 na 0.09 mikronu, které NVIDII čeká. Adam Foat se při té příležitosti nechal slyšet, že NVIDIA přejde na lepší technologii hned, jakmile to bude možné.

Na závěr ještě doplním, že se to bude týkat i sběrnice PCI Express, jejíž základní principy a výhody vám v několika videoukázkách (23 MB, 34 MB nebo 120 MB) představí David Reed, Senior Architect NVIDIE.

cappy

Nejnovější články