Máte námět či připomínku? Napište nám
HW aktuality - Omega ATI drivery, KT400A
zdroj: Archiv
Hardware

HW aktuality - Omega ATI drivery, KT400A

18. 2. 2003 21:21 | autor: Redakce Games.cz |

-  Vědcům se podařilo uložit informaci do obyčejné bakterie. To znamená, že by v...

Vědcům se podařilo uložit informaci do obyčejné bakterie. To znamená, že by v budoucnu mohly existovat například biologické procesory, nebo jakési "bakteriální" paměti. Vědci plánují využít bakterie dokonce i při výrobě klasických čipů, které by tak mohly být ještě menší a vyrobené pokročilejší technologií.

P.S. Podle sci-fi autorů a dnes už i odborníků na bezpečnost se každá vyspělá civilizace využívající dnešní počítačové čipy (v počítačích, v letadlech a jinde) nemusí obávat ani tak atomových či vodíkových bomb, ale bomb elektromagnetických. Tedy bomb, které při svém výbuchu generují obrovský elektromagnetický impuls, který dokáže v jednom okamžiku nenávratně zničit všechna elektronická zařízení. Podle nejčernějšího, ale né nereálného scénáře by malá elektromagnetická bomba dokázala zničit počítače, které jistí rakety s atomovými náložemi v jejich silech, vyřadila by navigační systémy a způsobila to, že se nějaká vyspělá civilizace zničí svými vlastními zbraněmi. A pokud by to náhodou tato civilizace přežila, byla by vrácena zpět někam na úroveň konce 18. nebo začátku 19. století, protože by nebyla schopná používat ani tak běžnou věc, jakou je kalkulačka. Výhodou bakterií je, že jim elektromagnetické impulsy vůbec nevadí.

Zvětšit zdroj: Archiv Návod, jak o nějaký ten stupínek srazit teplotu vašeho procesoru se objevil zde. Pokusným králíkem se stal procesor Intel Pentium 4 a pokusnou metodou tak zvané "lapování". Pokud náhodou netušíte, co je to lapování, pak se jedná o finální povrchovou úpravu a přichází na řadu většinou až po jemném zabrušování. Cílem lapování je dosáhnout zrcadlového lesku, což se autorovi instruktáže také povedlo. Celý princip této metody vychází z předpokladu, že přenos tepla mezi procesorem a chladičem není úplně dokonalý, i když styčné plochy vykazují byť jen mikroskopické nerovnosti. A ještě něco. Tuto metodu nezkoušejte na procesorech AMD, jelikož ty nemají rozvaděč tepla (Heatspreader). A hlavně netestujte tuto metodu v případě, že máte pocit, že byste mohli v budoucnu procesor reklamovat. Váš prodejce počítačů nemusí mít dokončené základní vzdělání, aby poznal, že se s procesorem dělo něco nenormálního.

VIA na duben tohoto roku plánuje uvedení nové revize svého čipsetu KT400, kdy za název nováčka opět (dle letité tradice) přibude písmenko A. VIA KT400A přinese vyšší výkon, podporu 400 MHz sběrnice (FSB) pro procesory AMD Barton a také oficiální podporu pamětí DDR400. Podpora 128 bitové sběrnice však nebude. Jednalo by se o příliš velkou změnu, takže na Dual DDR můžeme v případě VIA (zatím) v klidu zapomenout. Výrazné modifikace se dočká i SouthBridge, které přinese podporu osmi kořenové USB2.0 a také nové rozhraní pro připojení pevných disků, Serial ATA. Proti šampiónovi, jakým je v současné době čipset nForce2, to ale KT400A nebude mít lehké. Kdyby snad přeci jen bylo pomalejší než nForce2, bude alespoň levnější ;)

Zvětšit zdroj: Archiv K dispozici jsou nové, modifikované ovladače Omega, tentokrát pro grafické karty ATi Radeon (verze 2.3.92 pro WinXP/2K a 2.5.82 pro Win98/ME). Jestliže se s ovladači Omega setkáváte poprvé, pak vězte, že jde o modifikaci dělanou za účelem zvýšení kvality 3D obrazu a to změnou parametrů LOD a jiných vychytávek. Nejsou tedy primárně určené pro maximální výkon, ale to neznamená, že ho nějak výrazně snižují, což je jejich plus. Historicky vzato, první ovladače Omega se ani nedaly normálním způsobem odinstalovat, natož aby byly nějak úchvatně kompatibilní. Tak doufám, že to s těmi novými už bude lepší ;) Stáhnout si je můžete přímo od autora a to zde v záložce ATi Radeon.

Athlon 64 (kódové označení Clawhammer) schopný zpracovávat klasické 32 bitové i 64 bitové instrukce ještě není (a dlouho nebude) v obchodech a už sklízí nejrůznější ocenění. Tentokrát dostal ocenění od MRA (Microprocessor Report Analysts) jako MRA Choice Awards 2002. To hned vedlo ke spekulacím, že si AMD ocenění zaplatilo. Takže těžko říci, jak to bylo nebo nebylo. Já se domnívám, že si tento procesor díky svojí vnitřní architektuře nějaké to ocenění zaslouží. Problém je v tom, abychom se ho vůbec někdy dočkali a aby nepřišel v době, kdy Intel bude mít v obchodech 4.5 GigaHertzové Pentium 4...

cappy

Nejnovější články