AGEIA snížila cenu PhysX a rozjela promo kampaň
zdroj: tisková zpráva

AGEIA snížila cenu PhysX a rozjela promo kampaň

17. 11. 2006 14:14 | Hardware | autor: Redakce Games.cz |

Nutno přiznat, že bez užitečného softwaru je osobní počítač absolutně k ničemu.

Lepší elektrická kamna, řeklo by se. Stejně tak je v počítači na dvě věci přídavná PhysX karta, pro kterou momentálně nejsou téměř žádné "PhysX ready" hry. Snad se ale už začíná blýskat na lepší časy. AGEIA totiž rozjela novou promo kampaň na podporu prodeje svých fyzikálních karet s PPU čipy PhysX a v průběhu Vánoc v rámci této kampaně bude ve spolupráci s vybranými prodejci (a výrobci) dávat ke každé kartě zdarma tři herní tituly. Půjde o City of Villains, Bet on Soldier: Blood of Sahara a Tom Clancy’s Ghost Recon Advanced Warfighter. Dohromady v ceně okolo 100 dolarů. Bundle bude také obsahovat demo Cell Factor: Combat Training, který, stejně jako předchozí zmíněné tituly, dokáže využít schopností karty k fyzikálním výpočtům.
Bohužel, právě tyto tři hry a jedno demo, představují celou nabídku her pro PhysX. Žádné další zatím vydané nejsou (nebo o nich nevíme). Tři hry, které je možné spustit i bez PhysX karty - stačí k tomu dostatečně výkonný procesor. AGEIA však stále věří, že jejich PhysX je dalším stupněm herní evoluce a tak se snaží tímto způsobem nalákat hráče, aby si vyzkoušeli PhysX v praxi a přišli jejich produktu na chuť. Částečně by to mohlo fungovat, protože mezitím jeden z partnerů AGEIA, kterým je ASUS a který tyto fyzikální karty vyrábí, potichu snížil cenu z původních 299 USD na 179-249 dolarů. Když si k tomu připočteme všechny ty hry, je to nabídka docela zajímavá.

Zrada ale spočívá v tom, že by bylo potřeba, aby pro PhysX vyšla minimálně jedna dobrá hra týdně a jedna bomba měsíčně. To se však neděje a v nejbližší době dít nebude. Takže hráčův dlouhodobý užitek 0,000 nic. Přesto AGEIA i dnes tvrdí, že se připravuje více než stovka her pro PhysX od šedesáti softwarových vývojářů a herních vydavatelů. Ano, je to stále otevřená možnost, ale za chvíli tu bude (tu je) konkurence ve fyzice počítané přes grafické čipy a kdo ví, co bude potom...

zdroj: X-BitLabs

cappy

Nejnovější články