40 GB model PlayStation 3 oficiálně a za málo korun
zdroj: tisková zpráva

40 GB model PlayStation 3 oficiálně a za málo korun

5. 10. 2007 18:18 | Hardware | autor: Redakce Games.cz |

Sony vyslyšela hlas lidu a zlevnila konzoli o 6 tisíc Kč po odstranění několika funkcí. + 60 GB model parametry překonává stejně stojící X360 Elite.

Zvětšit zdroj: tisková zpráva Embargo na veškeré informace mělo vypršet v řádu hodin. A skutečně, přesně v 17:40 do naší schránky přiletěla zpráva od Andreje Duly ze Sony Czech, oficiálně ohlašující nový model herní konzole PlayStation 3, o němž se poslední dny houfně spekulovalo. Dříve vyřčené parametry odpovídají realitě a vzhledově se neliší od předchůdce, avšak nejsou přiloženy žádné hry, chybí jakákoli zpětná kompatiblita (ani softwarovou cestou) a termín je mnohem bližší - expedice do všech zemí včetně ČR začne již 10. října 2007.

Pro našince je zásadní a mile překvapující nízká cena pouze 11 190 Kč (ve zbytku Evropy 399 euro), což je, jak jsme si pro jistotu ověřili, doporučená maloobchodní cena již s DPH. Dosud existující 60 GB PlayStation 3 přitom byla k sehnání např. z Xzone za 16 990 Kč, takže ve výsledku jde o výrazné zlevnění o skoro šest tisíc korun a také o přiblížení (rozdíl jen 1200 Kč) aktuální ceně X360 Premium (9900 Kč). Sony věří, že společně s nadcházejícími novinkami jako Lair, Ratchet & Clank Future, Uncharted či Eye of Judgement se nový model PS3 stane velkým hitem vánoční sezony. Více v tiskovce:

    "S neustále se rozšiřující nabídkou PS3 titulů (do Vánoc to bude celkem 65 her z různých žánrových kategorií) přichází nová PS3 se 40 GB pevným diskem HDD a nabídne všechny funkce potřebné pro skvělý zážitek ze zábavy ve stylu High Definition; skutečnou hratelnost nové generace, ohromující filmy na discích High Definition Blu-ray Disc, bezdrátový ovladač SIXAXIS, rozhraní Wi-Fi a HDMI, a to vše poháněné technologií Cell Broadband Engine, digitálním srdcem herní konzole PS3. Stejně jako dřívější 60 GB verze PS3 i nová verze PS3 disponuje možností aktualizovat firmware a postupně tak přidávat k systému nové a nové funkce. Například nejnovější aktualizace firmware umožňuje herní konzoli PS3 konvertovat rozlišení (upscaling) přehrávaných DVD filmů až na nejvyšší rozlišení 1080p High Definition.

    Obrázek zdroj: tisková zpráva

    Uvedení nové herní konzole PS3 předcházelo zapracování informací ze zpětné odezvy tisíců majitelů PS3, jakož i myšlenek budoucích potenciálních majitelů. Nový model je namísto čtyř konektorů USB 2.0 vybaven jen dvěma a už nemá zabudovanou čtečku různých paměťových karet [viz fotka z boku; podrobné technické údaje nového 40 GB modelu najdete v tabulce]. Nový model už není zpětně kompatibilní s tituly pro PlayStation 2 z důvodu nízkého zájmu nových majitelů PS3 o tuto funkci, jakož i z důvodu dostupnosti rychle se rozrůstající nabídky titulů pro PS3."
Navíc současný „PS3 Starter Pack“, sestávající z 60 GB PS3 se zpětnou kompatibilitou, dalším bezdrátovým ovladačem SIXAXIS a dvěma tituly (MotorStorm & Resistance) se začne coby "Value Pack" prodávat za nižší cenu - 499 euro, u nás 13 990 Kč s DPH. Takže oproti dřívějšku je zlevněn o 3 tisíce korun a nyní tedy stojí úplně stejnou částku (např. v Británii 299 liber) jako nejnadupanější model Xboxu 360 s přízviskem Elite. Oproti němu má PS3 mnohem lepší Blu-Ray mechaniku, Wi-Fi podporu (HD-DVD mechaniku i WiFi adaptér je u X360 potřeba dodatečně přikoupit za dohromady cca 6000 Kč) a navíc dvě hry (naopak má X360 Elite 2x větší disk, což je ale skoro zbytečné). Toto balení PS3 konzole má být na trhu dostupné jen do vyprodání zásob.
zdroj: PR, Pocket-Lint, vlastní

jd

Nejnovější články