zavřít

Začíná se psát nový věk 4X strategií, věk Age of Wonders: Planetfall

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Datum vydání autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Herní vývojáři vědí, jak moc milujete komplexní strategie, a série Age of Wonders je v tomto žánru už ustálenou značkou. Nový kousek od Triumph Studios s podtitulem Planetfall vás v tahovém prostředí donutí vyvést svou civilizaci z temného období pádu galaktického impéria do krásné nové budoucnosti. A prozkoumávat. A expandovat. A těžit. A zlikvidovat ty ostatní civilizace.

Ach ano, Age of Wonders: Planetfall bude klasickou 4X strategií. Podle čerstvého traileru u příležitosti vydání v ní budete kupříkladu válčit… za mír? A průzkumem historie vyhynulé rasy se máte poučit z jejích chyb, a pokud možno už je neopakovat. Příběh nicméně není klasickou doménou taktických strategií, takže ho klidně směle ignorujte a věnujte se radši zefektivnění těžby a produkce. Anebo se zavrtejte do historie s příběhovou kampaní, vaše volba!

Od ostatních dílů série se Planetfall liší odklonem od fantasy žánru víc do sci-fi, ale spíš než cokoliv jiného jde o změnu kosmetickou, herní mechaniky zůstávají takové, na jaké jste zvyklí. Mix budovatelské strategie s xcomovitou tahovkou, když dojde na boj. Na rozdíl od spousty jiných strategií se tady opravdu můžete ujmout velení na konkrétním malém bojišti.

Oproti mnohým 4X má zběsilejší tempo, návyková formule „ještě jeden tah“ ale funguje univerzálně. Zčásti zásluhou Paradoxu si ji v Age of Wonders: Planetfall můžete vychutnat i na konzolích – vyšel včera pro PC, Xbox One a PlayStation 4. Za nejpohodlnější gamepadové ovládání ale neručíme, to leží na tvůrcích z Triumphu.

Tagy: vesmír strategie sci-fi tahová

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.