zavřít

Survival horor Husk v únoru nabídne fiktivní i reálná monstra

Windows

- Datum vydání autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Polské studio UndeadScout představilo svůj survival horor Husk v dubnu loňského roku, a to ve spolupráci s IMGN.PRO a nutno říct, že samotný nástin děje byl poněkud mlhavý. Hlavní hrdina se po železničním neštěstí ocitl ve městečku Shivercliff, kde není ani človíčka. Když k tomu přidáte, že se tvůrci inspirovali Silent Hill a Alan Wake, zdá se, že je o obsahu a tématu jasno. Jenže nový trailer, který zároveň oznamuje datum vydání stanovené na 3. února, naznačuje, že tu nepůjde jen o tradiční démonická monstra, ale i ta lidská, z reálného světa.

Ne, že by ve Shivercliff snad chyběla, jedno se vám předvede ve videu, stejně jako revolver, s jehož pomocí se budete snažit uhájit svůj život. Nicméně většinu traileru zabírají vzpomínky hlavního hrdiny na dětství, které strávil v rodině tyranizované otcem alkoholikem, který pro ránu nešel daleko. Dá se tedy čekat, že se tyto traumatické zkušenosti promítnou i do toho, co potká v samotném opuštěném městečku.

Žánrově jde o klasický survival horor, takže se připravte na počítání každého náboje, strach ze stínů, v nichž se mohou skrývat monstra a také bossové, kterých ve hře pár bude. V Husk si projdete několik lokací v rámci Shivercliff a jeho přilehlého okolí a tvůrci slibují opravdovou atmosféru 90. let, protože se titul odehrává v roce 1995. Celkem by vám tenhle nepříjemný výlet měl zabrat čtyři až pět hodinek, což je tento žánr celkem rozumná doba, byť záleží na dávkování akce a síle samotného příběhu.

Tagy: horor survival

Zdroje: tisková zpráva

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.