zavřít

Lost Planet 3 vyjde v červnu, zkusí zlepšit reputaci série

Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Datum vydání autor: Petr Poláček Komentáře: 0

Připomínat, že za vývojem Lost Planet 3 pro Capcom stojí vývojáři ze Spark Unlimited, jejichž dosavadní produkce nevykazuje přílišné známky kvality, už se stalo koloritem. Pro dnešek ho tedy dále nebudu rozvádět a spíše upozorním na to, že Lost Planet 3 vyjde na PC, PS3 a X360 letos 28. června, jak dnes vypadlo z Capcomu společně s novou sadou (ne zas tak špatně vypadajících) obrázků a videem, které prezentuje seznámení hlavního protagonisty Jima Peytona se Sněžnými piráty, podzemní frakcí operující na planetě E.D.N. III.

Právě výše uvedená planeta se stane dějištěm zmrzlých a zasněžených dobrodružství hlavního hrdiny, který jinak na E.D.N. III pracuje pro organizaci NEVEC jako obsluha důlního robota. Peyton si přijel vydělat peníze s tím, že jak bude mít dost, rychle zmizí zpět za svou rodinou. Setkání s piráty mu ovšem otevře oči, jak je z traileru zjevné.

NEVEC svou těžbou termální energie zvané T-Eng nedělá planetě úplně dobře a pirátům se to zřejmě nelíbí. Peyton se octne uprostřed sporu těchto dvou frakcí, do něhož se navíc zapojí akridi, místí fauna, která je rovněž těžbou poněkud rozezlena. Výsledkem celé situace bude third-person akce v nehostinném prostředí, kde se hráč bude muset starat nejenom o likvidaci nepřátel, ale i o zachování dostatečného množství energie na přežití.

...

S ohledem na vývojáře, co za hrou stojí, nečekám od Lost Planet 3 nic moc. Video ale vzbuzuje jisté naděje, že by to nemuselo být tak špatné, minimálně by to mohl být lepší, než příšerná dvojka a docela nudná jednička, která stejně fungovala hlavně kvůli grafickému zpracování a faktu, že vyšla v době, kdy PS3 a X360 byly ještě nové konzole.

Capcom se prsí, že Lost Planet 3 se vrací ke kořenům série, což je osvědčený způsob, jak vyvolat v hráčích dojem jisté kontinuity a úctyhodné historie. Pro Lost Planet 3 by ale bylo mnohem lepší, kdyby se té návaznosti vzdala a byla mnohem lepší, než první dvě hry. Pak by se z toho mohla vyklubat docela solidní sci-fi akce. Uvidíme ale až v červnu.

Tagy: akční sci-fi

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.