zavřít

Hitman nabídne extrémně těžkou obtížnost s mnohem chytřejší umělou inteligencí

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Datum vydání autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Zabíjení za peníze je až příliš jednoduché povolání. Ve svém obleku na míru a s decentně oholenou hlavou se někam vloudíte, chvíli se vyhýbáte nekompetentním strážím, převléknete se za kuchaře nebo zahradníka, a pak už zbývá váš cíl zastřelit, propíchnout, vyhodit do povětří, otrávit, uškrtit, utopit v záchodu, hodit mu do lebky sekeru nebo z něj jiným kreativním způsobem vycedit život. Snadné! Vývojáři epizodické hry Hitman, studio Io-Interactive, ovšem usoudili, že je na čase trošku zvednout laťku, a tak si pro všechny tiché zabijáky připravili zbrusu novou, supertěžkou obtížnost.

Tzv. „profesionální obtížnost“ zahrnuje spoustu drobných změn, které by měly Agentovi 47 patřičně znepříjemnit život. Některé z nich jsou vcelku předvídatelné, například větší počet bezpečnostních kamer se zvýšenou schopností detekce. Strážní po vás taky od nynějška budou pátrat déle, důkladněji a na větší ploše, pokud jim k tomu dáte záminku. A jako bonus byla drasticky omezena možnost ukládání. Autosave byl zcela zrušen a k dispozici vám zůstal pouze jediný manuální save. Za každou chybu tak můžete tvrdě zaplatit.

Všechno je o to složitější, že tvůrci značně posílili umělou inteligenci nepřátel. Ti vás teď například budou okamžitě podezřívat, pokud uvidí, že nesete předmět nehodící se k vašemu převleku. Když už jsme u převleků, odteď je nepoužitelné každé oblečení, které nějakým způsobem znehodnotíte – hlavně tedy krví. Pokud vážně toužíte po nějakém ohozu, musíte jeho majitele zlikvidovat pěkně zblízka škrtícím drátem nebo holýma rukama.

Hitman

Satisfakcí za tuhle zkoušku ohněm vám budou nové žebříčky a unikátní odměny, které nejsou dostupné jakýmkoli jiným způsobem. Ale pozor – profesionální obtížnost se vám odemkne teprve tehdy, když v konkrétní lokaci dosáhnete mistrovské úrovně 20. Tohle není záležitost pro nováčky.

Profesionální obtížnost vychází v rámci širšího updatu 31. ledna.

Tagy: stealth akční 3rd person

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

 • hra Hitman

  Agent 47 se vrací v ambiciózním pokračování, které vsází ...

  1399 Kč Koupit
 • hra Hitman

  Agent 47 se vrací v ambiciózním pokračování, které vsází ...

  799 Kč Koupit
 • hra Hitman

  Agent 47 se vrací v ambiciózním pokračování, které vsází ...

  1079 Kč Koupit

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.