zavřít

Archaica: The Path of Light dělá z řešení hádanek krásný zážitek

Windows

- Datum vydání autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Tříletý vývoj logické hry dvou polských autorů z Two Mammoths je konečně u konce. Nápaditá Archaica: The Path of Light vtrhla na Steam a zatím si v uživatelských recenzích vede výborně. Dáte i vy šanci jejímu běžnému mechanismu, který v sobě ukrývá mnohem víc, než se na první pohled může zdát?

Základní premisa hry Archaicy je velice jednoduchá a vlastně i neoriginální. Vaším cílem je dopravit paprsek světla od zdroje k přijímači pomocí série zrcadel. To už tu bylo opravdu mnohokrát, ale dovolím si tvrdit, že ještě nikdy v takhle krásné grafice, ani s takhle příjemným zvukovým doprovodem.

A není to jen audiovizuální zpracování, které by klasický mechanismus ozvláštňovalo. Jak budete postupovat osmdesátí úrovněmi napříč šesti různými prostředími, narazíte na celkem 28 zařízení, která si svým specifickým způsobem hrají s paprskem světla.

Jedno zrcadlo odráží světlo úhlopříčně, další zase kolmo ke čtvercové podlaze. Jiné naopak umí paprsek štěpit, další zase zkombinovat dvě barvy světla v jedno požadované. A pokud si myslíte, že pouhé natáčení zrcadel je jednoduché a je jen otázkou času, než náhodou vytvoříte správnou konstelaci, inu, v Archaica: The Path of Light zrcadla nejenom natáčíte, ale i přesouváte kamkoliv po celé úrovni.

A protože to už může být pořádná výzva, nechybí zde nápovědy. Tedy, nejprve musíte v úrovni najít tři krystaly, které pak můžete spálit pro nápovědu. A ani pak nedostanete odpověď na svůj problém, protože si sami vyberete libovolnou část úrovně a nápověda vám pak prozradí jen to zda a kde ve vybrané části má stát zrcadlo.

A pokud by vás ani toto nepřesvědčilo, čeká vás i menší příběh doprovázející vás napříč hrou po 8-16 hodin. Délka hry se neodvíjí jen od vašich schopností, ale i od vaší snahy nalézt všechny sběratelské předměty a tajné místnosti. Archaica: The Path of Light je dostupná na Steamu za 15 eur (momentálně ještě s 10% slevou).

Tagy: puzzle logická

Zdroje: PC Gamer

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.