Máte námět či připomínku? Napište nám
CD Projekt čelí žalobě za odstranění DRM ze Zaklínač 2
zdroj: Archiv
Byznys

CD Projekt čelí žalobě za odstranění DRM ze Zaklínač 2

8. 7. 2011 15:55 | autor: Petr Poláček |

Odstranění protipirátské ochrany (DRM) z PC verze Zaklínač 2 nedlouho po vydání hry působí nyní CD Projektu, respektive jeho mateřské společnosti Optimus, menší potíže. Tento chvályhodný krok, k němuž vývojáři přistoupili poté, co se zjistilo, že DRM má negativní vliv na plynulý běh hry, se totiž nelíbí společnosti Namco Bandai, která druhého Zaklínače vydávala/distribuovala v Evropě. K odstranění DRM prý došlo bez svolení Namco Bandai.

Není to však jediný důvod, proč Namco Bandai podle Giant Bomb a CD Action podala na Optimus a tím pádem i CD Projekt Red žalobu. Dalším důvodem je fakt, že na vydání a distribuci připravované X360 verzi hry se CDP dohodla se společností THQ, ne s Namco Bandai, která to zřejmě očekávala. Kuriózní přitom je, že X360 verzi Zaklínač 2 bude v USA distribuovat spol. Atari, jejíž evropská pobočka patří právě pod Namco Bandai.

Namco Bandai odmítá na CDP převést 1 225 000 Euro, dokud se celá věc nevyřeší, s čímž logicky management Optimus a CDP nesouhlasí. Tvrzení Namco Bandai je prý nepodložené.  „Smlouva uzavřená minulý rok se týkala pouze PC verze Zaklínač 2. Znění smlouvy bylo speciálně upraveno, abychom se vyhnuli jakýmkoli nejasnostem,“ říká k celé věci CEO CDP Red Adam Kicinski a dodává: „Doufám, že se celá věc vyřeší ještě před soudním jednáním. A když ne, tak stejně vyhrajeme a druhá strana bude muset zaplatit naše právníky.“

Podání žaloby automaticky neznamená, že celá věc dojde až k soudu. Buď může být celá věc odpovědnými orgány opravdu shledána jako s prominutím hloupost, další variantou je mimosoudní dohoda. Pokud však dojde až k soudu, bude se určitě řešit, jak byla možnost odstranit ze hry DRM ve vzájemné smlouvě řešena, jestli vůbec byla. Každopádně, jako hráči se asi všichni shodneme, že to byl krok nutný. Teď ještě, aby si to uvědomili soudruzi z Namco Bandai.

 

Nejnovější články