3D Realms se vrací se střílečkou Earth No More... snad

PC PlayStation 3 Xbox 360

25. 9. 2012 18:09 - Oznámení autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Logo, které mnoho fandů Duke Nukem 3D uctívalo jako boha, by se mohlo opět objevit ve hrách.

Současně s tím, jak bylo oznámeno spuštění platformy Gambitious, se totiž mezi projekty, které teprve budou představeny, objevila postapokalyptická střílečka Earth No More. Kolem ní už se stihlo paradoxně nadělat mnoho kontroverze. Poprvé se totiž o hře mluvilo v roce 2007, kdy měla tahle střílečka s RPG prvky představit náš svět ohrožovaný biologickou aktivitou neznámého původu.


Jenže velmi záhy začaly právní tahanice s Cinemagraphix Entertainment, kteří zažalovali 3D Realms s tím, že jim tento koncept (včetně detailů zápletky) představili v roce 2005, načež o dva roky později sledovali, jak je jejich nápad realizován – bez nich. Což byl víceméně konec zpráv o Earth No More. Nyní se ovšem znovu objevuje, s neoznámeným datem vydání či spuštění projektu na Gambitious.

3D Realms se vyjádřili, že na hře pracují s nejmenovaným studiem, které by mělo zajistit dostatečnou kvalitu. Mimochodem původně hru chystali ve spolupráci s finskými Recoil Games. Jediné, co víme o „novém“ Earth No More je popisek z Gambitious. „Lidstvo a jeho bezohledná likvidace Země vyvolala biologickou odpověď z hlubin zemské kůry, která hrozí vyvoláním enviromentální apokalypsy“. Zda se vrátí původní koncept, tedy jeden hrdina a tým čtyř členů týmu, toť otázka. Asi tak stejná jako ta, zda vůbec hra vyjde.

Tagy: sci-fi FPS postapokalyptická crowdfunding

Zdroje: CVG,Gambitious

Poslední komentáře

celkem 0