VR demo Back to Dinosaur Island pro Oculus Rift je zdarma dostupné na Steamu
zdroj: tisková zpráva

VR demo Back to Dinosaur Island pro Oculus Rift je zdarma dostupné na Steamu

19. 11. 2015 17:37 | Téma | autor: Petr Poláček |

Po exemplárně špatnému rozhodnutí soustředit se na free to play hry, které Crytek, společně s neuváženým nákupem několika externích studií naráz, málem položilo, se německá firma zhlédla ve virtuální realitě. Své VR demo Back to Dinosaur Island představila už na jaře během GDC v San Franciscu a na konci října oznámila, že na jeho základech připravuje pro PlayStation VR hru Robinson: The Journey. Aby však svůj sofistikovaný Cryengine, respektive jeho schopnosti v práci s virtuální realitou, dostala ještě více do povědomí vývojářů a zajistila si tak nákup nových licencí, vydává výše zmíněné Back to Dinosaur Island demo zdarma na Steamu.

Video z dema, povalující se někde okolo, není nové – viděli jste jej už dříve. Nabízí 2D verzi scény, ve které postava jen stojí, pozoruje žijící džungli okolo sebe a nechá se doslova očumovat obrovským dinosaurem. Zmíněnou postavou není pravěký lovec, nýbrž malý dinosauřík uvnitř hnízda, co pozoruje a interaguje se světem okolo sebe, aniž by se přitom mohl pohnout.

Cílem dema je totiž prezentovat hlavně zpracování prostředí včetně vegetace a zprostředkovat hráči (nebo spíš divákovi) iluzi prostoru a velikosti skrze dinosaura. Docela se to daří už na záběrech videa, při použití VR brýlí by to mělo fungovat dvojnásob. Otázkou ale zůstává, co dál? Na podobná dema, kde je interakce značně omezená a vlastně se člověk jen dívá na dechberoucí výjevy, je virtuální realita skvělá. Jestli je ovšem použitelná na zážitky s větším množství interakce či pohybem, zatím přesvědčivá odpověď neexistuje.

Na rozdíl od Robinson: The Journey pro PlayStation VR si Back to Dinosaur Island demo zahrajete pouze s pomocí Oculus Rift DK 2 a vyšších modelů. Navíc potřebujete poněkud výkonnější sestavu, abyste si demo užili v plné parádě. Tvůrci jako minimum uvádí Intel Core i7-2600K na 3.40GHz, 16 GB RAM, Nvidia GTX 980 nebo Radeon R9 290 a DirectX 11. Pokud ale potřebné vybavení máte, není důvod se džunglí a dinosaury nepokochat.

Nejnovější články