Návrat Mass Effectu? EA plánuje do dubna 2021 vydat neoznámený remaster

7. 5. 2020 12:00 | Téma | autor: Šárka Tmějová |

Společnost Electronic Arts včera zveřejnila plán, podle něhož vydá během tohoto fiskálního roku celkem 14 různých titulů. Do konce března příštího roku bychom se tak měli dočkat čtyř sportovních her, nějakých mobilních her, nezávislých titulů z projektu EA Originals, úplně nové značky a také jakéhosi „HD titulu“. A jeden z redaktorů VentureBeat si je prakticky jistý, že půjde o plastickou operaci pro nejoblíbenější herní sci-fi RPG sérii.

Kromě nové Fify, Maddenu a NHL se chce EA v příštím roce věnovat také dlouhodobé podpoře Apex Legends nebo The Sims 4, pozornost věnuje i předplatnému EA Access. Podle šéfa společnosti Andrewa Wilsona chce Electronic Arts rozšířit svůj vliv i na další platformy. Kromě streamovací služby Google Stadia by během letošního roku předplatné chtěli dostat také k milionům uživatelů denně na Steamu.

Dobře, ale co ten remaster? Kromě připravované strategie Command & Conquer Remastered pro PC a červnového portu závodního Burnout Paradise Remastered pro Nintendo Switch EA chystá ještě jednu předělávku na moderní platformy, která není oznámená. Že půjde o původní tři díly Mass Effectu, není zatím potvrzené, na druhou stranu ale ani nijak zvlášť nepravděpodobné.

Redaktor serveru VentureBeat Jeff Grubb v závěru svého článku se sebejistotou dodává: „Ten HD remaster hry od EA je trilogie Mass Effectu. Jen nečekejte, že vyjde na Switchi – aspoň zpočátku ne.“ Na tuto pasáž navíc upozorňuje ještě na svém Twitteru, pro případ, že by ji čtenáři přehlédli. Zdroj svého tvrzení samozřejmě neuvádí, nicméně Electronic Arts si jako každá velká korporace umí spočítat, které kroky jí vydělají co nejvíc peněz a bodů reputace za co nejmíň úsilí.

Trilogie RPG ságy od BioWare se uzavřela v roce 2012 a od té doby se jedna z nejlepších herních sci-fi značek dočkala pouze pokračování Mass Effect: Andromeda, o němž se ve slušné společnosti nemluví. A po debaklu Anthem už od kdysi věhlasného studia nikdo zázraky nečeká. Na konci loňského roku se nicméně objevily zkazky o tom, že začíná vývoj nového dílu Mass Effectu.

zdroj: BioWare

Samotné BioWare v roce 2017 prohlásilo, že si tahle série dává pauzu, od té doby ale už uběhlo hodně vody v řece a vesmír se povážlivě roztáhnul, takže se tu místečko na další pokračování patrně najde. A jak jinak si v dnešní době úžasnou space operu připomenout, když ne remasterem? Kromě servisu pro fanoušky, kteří se na rozplizlé textury jedničky z roku 2008 už nemohou dívat, by mohlo jít o promyšlený marketingový tah.

Minimálně by umlčel všechny, podle kterých série graficky zestárla, ale možná i ty, kterým trend neustálé herní recyklace moc nevoní. Po téhle návnadě by pravděpodobně skočili i remasteroví skeptici. Mass Effect má na kontě desítky milionů prodaných kusů a spousty fanoušků, kteří by tvůrcům za remaster utrhali ruce a pořád dokola o něm básní v podcastech a na sociálních sítích.

Jasno budeme mít nejpozději v dubnu 2021, ale patrně o dost dřív. Nejspíš už v červnu, kdy proběhne velká část náhrad za zrušenou E3. Vzhledem k rozšíření spolupráce s největším herním digitálním obchodem by EA svá oznámení mohla odhalit v rámci letní edice Steam Game Festivalu. Jeho hlavní část je plánovaná na 9. až 14. června, poběží ale průběžně od května až do srpna.

Nejnovější články