zavřít

Jak to bude s vydáním GTA: San Andreas v ČR?

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Zatímco ještě před pár hodinami to s vydáním PC verze Grand Theft Auto: San Andreas v České republice vypadalo velmi bledě (existence jen "žonglovací" 5 CD verze, zdražení nebo zpoždění cca o 1 měsíc kvůli schvalování manuálu v Rockstaru atd.), nakonec se vše v dobré obrátilo a také se vyjasnilo, jak to bude se šířením češtiny.

Podrobnosti v aktuálním vyjádření Báry Veselé, PR manažerky Cenegy Czech:

    Společnost CENEGA CZECH, přední distributor počítačových her v České republice, oznamuje, že v červnu na český trh uvede limitovanou edici očekávané PC hry Grand Theft Auto San Andreas. Hra tak na českém trhu bude mít stejné datum vydání jako v ostatních zemích. Limitovaná edice je v anglickém jazyce a namísto klasické krabičky je DVD se hrou vloženo do sedmdesátistránkové knížky s pevnou vazbou. Celé balení je pak ještě opatřeno ochranným převlekem. Limitovaná edice GTA SA bude k dostání za 1799 Kč. Obrázek tohoto balení zatím není k dispozici.

    Zákazníci v České republice se dočkají i lokalizované verze. Hra s českým manuálem a přebalem bude k dostání do několika týdnů po vydání anglické edice. Hra bude balená v klasické DVD krabičce a obsahovat bude 5 CD a český manuál a přebal.

    Lokalizační tým v současné době pracuje na překladu hry a přípravě patche s českými titulky. Společně s vydáním hry s českým manuálem bude (minimálně na internetu) uvolněn patch s českými titulky [více v updatu níže]. Jednáme o možnosti vkládat CD s češtinou přímo do krabičky se hrou, tuto informaci potvrdíme v následujících dnech. Díky nižším nákladům na výrobu si můžeme dovolit hru na českém trhu nabízet za příjemných 1499 Kč.
Takže si to shrňme. Pokud jste si GTA: SA již předobjednali z Tiscali GameShopu, máte na výběr ze dvou možností. Buď si 1) připlatíte tři stovky (původní cena u nás byla 1299 Kč, nyní dělá zvýhodněných 1599 Kč) a dostanete hru v limitované edici na DVD s anglickým manuálem hned po vydání v Evropě 10. června. NEBO 2) si počkáte zhruba o měsíc déle, zhruba do 2. poloviny července, kdy za nezměněnou cenu 1299 Kč obdržíte hru na 5 CD s lokalizovaným manuálem a možná i patchem s českými titulky.

Update 19:15 - Bára Veselá na náš dotaz upřesnila, že oficiální GTA: SA čeština bude volně ke stažení pro kohokoli z webu pouze tehdy, pokud jim Rockstar nepovolí dát ji na dodatečné CD k tomu pozdějšímu/levnějšímu balení s 5 CD. Majitelé DVD z dříve dostupné limitované edice češtinu na každý pád získají od Tiscali GameShopu (pravděpodobně e-mailem). Mimochodem, venku je první trailer (7 MB, WMV) z xboxové verze hry, který má délku jedné minuty a je ve středním rozlišení.
zdroj: vlastní zpráva

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.