Do třetice všeho dobrého? Capcom prý chystá remake Resident Evilu 4
zdroj: Capcom

Do třetice všeho dobrého? Capcom prý chystá remake Resident Evilu 4

14. 4. 2020 15:00 | Téma | autor: Šárka Tmějová |

Loňský Resident Evil 2 patří k nejlepším herním předělávkám vůbec, letošní Resident Evil 3 zas tak skvostný nebyl. A právě trojkou měly remaky hororové série zase na pár let skončit, alespoň tomu nasvědčovaly předchozí zprávy. Co ovšem platilo před pár týdny, už dneska zase není pravda. Studio M-Two z Ósaky, které se podílelo na aktuální trojce, by totiž mělo momentálně předělávat také čtyřku.

Server Video Games Chronicle se odvolává na své zdroje, podle kterých ósacké studio M-Two pracuje na remaku Resident Evil 4 s očekávaným vydáním v roce 2022. Tuhle společnost založil loni v prosinci Tacuja Minami, bývalý šéf PlatinumGames. Neoficiálně ale operuje už od roku 2018 a sestává primárně z bývalých zaměstnanců Capcomu a Platinum.

Stejně jako v případě čerstvého Resident Evil 3, jehož vývoj vedla společnost Red Works, by se na vývoji mělo podílet vícero týmů. Celkově prý Capcom vyhradil na předělávku čtyřky více lidských zdrojů i peněz. Asistovat by při ní měly i jeho interní týmy, které stojí za remakem Resident Evil 2 a za Devil May Cry 5, kde se nachází stále ještě spousta vývojářů stojících za původní čtyřkou. Jmenovitě třeba producent Hirojuki Kobajaši nebo designér Kódži Kakae.

zdroj: Capcom

Vývoji údajného Resident Evil 4 ale prý v M-Two šéfuje nováček s posvěcením duchovního otce série Šindžiho Mikamiho. Tým také prý pečlivě pročítá hodnocení nedávné trojky, které se oproti dvojce dostalo o poznání negativnějšího přijetí, aby se mohl vyvarovat opakování stejných chyb.

Resident Evil 4 z roku 2005 je nejlépe kriticky hodnocenou hrou od Capcomu všech dob na serveru Metacritic, kde se pyšní 96 body ze 100. Od vydání se jí prodalo 7,5 milionu kopií a pro spoustu fanoušků herních hororů jde o nejoblíbenější díl série. Výrazně ovlivnila průmysl na dlouhá léta – statickou kameru totiž vystřídal úhel přes rameno, který od ní posléze okopírovala řada stříleček z pohledu třetí osoby.

Ikonické zombíky v americkém zasazení zase vyměnila za evropský středověký hrad obydlený smečkou náboženských fanatiků, stejně jako se definitivně vydala akční cestou namísto survivalu. Čtyřka se v roce 2011 dočkala remasteru pro PC, PlayStation 3 a Xbox 360, na současnou generaci konzolí se dostala před čtyřmi lety. To není až tak dávno, ale překopat hru od základů není to samé jako sem tam přeleštit nějakou tu texturu.

Ve trojce se navíc nachází nějaká ta pokývnutí směrem ke čtyřce, která zpětně dávají smysl skrze sdílení assetů. Stejně jako si ze dvojky vypůjčila policejní stanici a modely zombíků, čtyřce může poskytnout parazitické zombíky a quick time eventy.

zdroj: Capcom

Samozřejmě jde zatím o nepotvrzené informace, zrovna v případě série Resident Evil se ale Capcomu dlouhodobě nedaří držet informace pod pokličkou. O obou předchozích remacích jsme se předčasně dozvěděli z téhož zdroje a později se jich také skutečně dočkali.

Na potvrzení si budeme muset ještě počkat, ještě dříve se ale zřejmě dozvíme o osudu údajného Resident Evil 8: Village s Ethanem Wintersem, který by měl vyjít příští rok. Že by se z téhle hororové série postupně stala každoroční tradice?

Nejnovější články