Capcom prý na příští rok plánuje okultní Resident Evil 8
zdroj: tisková zpráva

Capcom prý na příští rok plánuje okultní Resident Evil 8

6. 4. 2020 11:56 | Téma | autor: Šárka Tmějová |

Hned v úvodu týdne zamíříme do víru spekulací. Remake Resident Evil 3 s multiplayerovou odbočkou Resistance vyšel teprve v pátek, ještě před jeho oznámením ho ale úspěšně předpověděl herní informátor hororového žánru s přezdívkou AestheticGamer. Třeba ohledně resuscitace série Silent Hill sice podle Konami zas tak pravdu neměl, teď nicméně přichází z dalšími střípky o nadcházejícím dění v Resident Evil.

Podle AestheticGamera byl příští díl Resident Evilu dlouhou dobu vyvíjený jako menší odbočka Resident Evil Revelations 3. První díl této podsérie například původně vyšel pouze na handheldu 3DS, dvojka z roku 2015 zase byla epizodická. Capcomu se ale prý líbilo, kam vývoj směřuje, takže se rozhodl z Revelations 3 stvořit plnohodnotný Resident Evil 8.

Vyjít by prý měl už v roce 2021, byť je samozřejmě otázkou, nakolik současná situace kolem koronaviru zahýbe s herním kalendářem. Stejně jako u Resident Evil 7 se máme dočkat kamery z pohledu první osoby a AestheticGamer tvrdí, že tenhle díl se asi příliš nezalíbí puristům kvůli tomu, kam se bude ubírat příběh.

Ten by se totiž měl hodně točit kolem okultních motivů, halucinací a paranoie. Hlavní hrdina (nebo hrdinka) bude dle všeho trpět šílenstvím a nebude se moct spoléhat na vlastní smysly. Zároveň bychom se měli dozvědět zajímavé střípky o původu některých starých známých nepřátel, dosud obestřených tajemstvím.

Kromě překlenutí dlouhé mezery mezi sedmičkou a osmičkou by měl tenhle titul přemostit také dvě generace konzolí a vyjít jak na té dobíhající aktuální, tak i na té budoucí. K odhalení mělo dojít na letošní E3, ale kvůli jejímu zrušení se k nám patrně dostane jinou cestou.

Jako obvykle u obdobných spekulací berte tohle twitterové vlákno s rezervou, do případného oznámení se může povaha hry změnit, i kdyby drby byly momentálně pravdivé. Pokud jde o předchozí informace o tom, že je Resident Evil 8 roky daleko, má jít o úplně jinou hru, kterou předběhly právě třetí Revelations. Ty podle úniku dostaly rok vývoje navíc, povýšily na plnohodnotný díl a dříve označovaná osmička je tedy nyní zřejmě devítkou.

Nejnovější články