zavřít

Retro GamesPlay - hrajeme vesmírný simulátor Frontier: Elite II

Amiga Atari ST

- Retro autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

V dnešním Retro GamesPlayi se podíváme na zoubek pokračování prvního Elite z roku 1984, Frontier: Elite II z dílny jediného vývojáře Davida Brabena. Vyšlo v roce 1993 pro Amigu, Atari ST a DOS. Zachovalo si důležité prvky originálu, jmenovitě simulaci vesmírného obchodování a boje, a přidalo k nim realističtější fyziku a přesnější model galaxie.

Frontier: Elite II si v žánru připsalo mnohá prvenství, bylo kupříkladu první hrou s procedurálně generovanými hvězdnými systémy. Planety a měsíce dodržovaly fyzikální zákony, každý systém byl ale unikátní díky náhodně umístěným zdrojům. Naše výprava do vesmíru s Honzou Olejníkem a Pavlem Dobrovským začíná v 16:00, během které je můžete doprovázet prostřednictvím našeho YouTube kanálu:

GamesPlay hrajeme na počítačích LYNX Grunex UltraGamer+ 2019.

Tagy: vesmírný simulátor

Zdroje: vlastní

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.