Máte námět či připomínku? Napište nám
HW aktuality - revize Intel čipsetů, VIA 4in1
zdroj: Archiv
Dojmy z hraní

HW aktuality - revize Intel čipsetů, VIA 4in1

29. 7. 2003 10:10 | autor: Redakce Games.cz |

- VIA před časem vypustila unifikované ovladače pro základní desky, které jsou vybaveny...

- VIA před časem vypustila unifikované ovladače pro základní desky, které jsou vybaveny jejich čipovými sadami. Drivery VIA Hyperion 4in1 ve verzi 4.48 jsou určené pro všechny verze operačního systému Windows (to znamená Win98SE, WinME, Win2K a WinXP) a můžete je stahovat přímo z domácího serveru VIAarena.com (HTTP nebo FTP, 1,4 MB). Pokud byste s nimi náhododou měli problémy, zkuste navštívit přímo tuto stránku, která obsahuje i starší verze ovladačů.

- Intel chystá novou revizi čipsetů i865P a i865PE, známých jako Springdale. Nelíbí se mu totiž, že výrobci základních desek i přes přísný zákaz hromadně uvolňují BIOSy, které dodatečně umožňují zpřístupnit PAT (Performance Acceleration Technology) i na deskách s čipsetem i865. A to přesto, že by měl být přístupný pouze na deskách s dražším čipsetem i875 (Canterwood). Po zapnutí PAT podává i865 stejné nebo velmi podobné výkony jako i875, je o něj větší zájem a Intel tak přichází o zisky. Aby to ale výrobcům motherboardů nebylo líto a aby byl zájem o i865 udržen i nadále, bude nová verze levnější než ta současná.

- Společnost pro výrobu grafických (a jiných) čipů TSMC, která produkuje například pro ATi nebo nVidii, si podle finančních výsledků za druhé čtvrtletí tohoto roku vede velice dobře. Firma dosáhla vůbec nejlepších výsledků od roku 2000. Na výnosech se nejvíce podílely čipy vyrobené 0.18 a 0.15 mikronovou technologií a to 62 procenty. V podání TSMC kontroverzní 0.13 mikronová technologie nakonec znamenala 17 procent výnosů z prodejů. Vytíženost továren přitom stoupla z 69 na 88 procent.

cappy

Nejnovější články