zavřít

Painkiller se vrací v nové grafice a s kooperací

Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Preview autor: Petr Poláček Komentáře: 0

Na samotném konci října, tedy příznačně na Halloween, který z nějakého důvodu milujete, vystrčí pekelníci z Nordic Games na trh PC verzi Painkiller: Hell & Damnation, notně upravenou a rozšířenou předělávku osm let staré polské střílečky i jejího datadisku Battle out of Hell.

Nejnovější trailer, respektive dva trailery, které najdete v článku po rozkliku vám názorně předvedou, co vás ve hře čeká za prvky a za zážitek. Ale pokud víte, o čem byl původní Painkiller herně i stylově, víte to tak jako tak i bez dívání na trailery. Přesto na ně ale mrkněte, třeba i kvůli doprovodné hudbě od Ojo Rojo. A mezitím si dáme malé opáčko, co vlastně Painkiller: Hell & Damnation nabídne.

Tvůrci z Farm 51 (tým je složený z bývalých vývojářů Painkillera) vzali obsah první hry i zmíněného datadisku, všechen natlačili do nového vizuálu pod taktovkou Unreal Engine 3 technologie a notně výsledný mix poštelovali.

Vedle sásahů do podoby singleplayer kampaně se čtrnáctkou levelů a čtyřmi bosáckými úrovněmi do hry přidali podporu kooperace pro dva hráče přes internet i LAN, ve které můžete sjet celý singl a ještě si pak přidat v další trojici speciálních co-op kampaní.

Logicky nemůže chybět ani podpora multiplayeru, který ostentativně ignoruje jakýkoli vývoj v oblasti MP stříleček a přezírá levelování, upravování zbraní, loadouty a podobné serepetičky. Tvůrci chtěli s multiplayerem dosáhnout toho, že rozhodovat na bojišti má jen sklil hráče a ne to, jak dobře nalevelovaného a vybaveného má borce. Nabídka multiplayerových módů je stejná jako v originálu, přibyl vlastně jenom survival mód, v němž se pokusí skupinka až osmi hráčů přežít stále drsnější vlny nepřátel.

Painkiller: Hell & Damnation vyjde i na konzolích, zřejmě digitálně skrze PSN a XBLA, ale k tomu dojde až 22. ledna příštího roku. Nejdříve musí vývojáři obsloužit hráče na PC, které snad potěší, že v ČR hra vyjde s českými texty od Hypermaxu. Ne, že by u podobné hry tak záleželo na textech, protože příběh je opravdu jednoduchý, ale když už se s tím někdo patlá, tak proč to neocenit. Další info o hře najdete na homepage nebo na stránce českého distributora.

Tagy: peklo akční arkáda

Zdroje: Painkiller homepage

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.