NwN2: Mask of the Betrayer na obzoru
zdroj: Archiv
Preview

NwN2: Mask of the Betrayer na obzoru

26. 9. 2007 15:15 | autor: Redakce Games.cz |

Jelikož tradiční "ukecaná" RPG mizí jako pára nad hrncem, mohl by být říjnový datadisk jasnou volbou. Zde jsou důvody...

Obrázek zdroj: Archiv V době, kdy tradiční "ukecaná" RPG mizí z našich počítačů jako pára nad hrncem, je datadisk Mask of the Betrayer pro Neverwinter Nights 2 od Obsidianu jasnou volbou. O jeho kvalitách se budeme moci přesvědčit přibližně 9. října, což je den, kdy datadisk dostane na pultech zahraničních obchodů zelenou (ohledně vydání v ČR je to zatím dosti nejasné). Co jsme se o něm na poslední chvíli dozvěděli?

  • Finální časový fond se - pokud můžeme věřit zahraničním novinářům - zastavil na nějakých dvaceti až pětadvaceti hodinách herního času.


  • Datadisk byl vytvořen primárně pro postavy na vysokém levelu, což obnáší buď přenos avatara z loňské hry (máte-li moudře schovaný save či obdobně šikovného kolegu), anebo vytvoření zbrusu nové postavy, která bude automaticky na 18. levelu.


  • Středobodem východních končin populárního světa Forgotten Realms bude lokace Mulsantir, pupek světa řady dobrodruhů. Tak se také začne rozvíjet - nebo spíš pořádně zašmodrchávat - nosná linka datadisku. Z Mulsantiru mj. vede cesta do tzv. shadow plane, snového alter-světa ponořeného do bizarní, děsivě jednotvárné šedi.


  • Aby vás za každým rohem neroztrhalo něco na kusy a aby Obsidian zpřístupnil hru i úplným začátečníkům, stane se váš avatar tzv. spirit-eaterem. Spirit-eater se, ač stavěný na přírodní bázi, nemusí vyhnout efektu ne nepodobnému drogové závislosti: čím déle budete běhat po světě Forgotten Realms bez konzumace duše, tím slabší bude vaše alter-ego, což eventuélně povede až k neslavnému konci. Naopak, když se "přecpete", hrozí vám riziko velmi reálně se chovající závislosti, která z vás udělá doslova požírače duší (pamatujete na zvířecí hlad po krvi v Bloodlines? ;)


  • Dalším škraloupem, kterému hodlají vývojáři zatnout tipec, byl paradoxně problém s vlastní partičkou, jejíž kouzla byla občas tak mocná, že spláchla všechno včetně vašeho drobečka. Přesně tyto blbiny již prý umělá inteligence nikdy více provádět nebude.


  • Datadisk dostane do vínku různé pohledy pro RPG hračičky a podle prvních dojmů prý běží ten samý engine svižněji než posledně, což se dalo očekávat.
zdroj: RPGvault

jester

Nejnovější články