zavřít

Star Wars Jedi: Fallen Order od Respawn bude zasazená mezi 3. a 4. epizodu

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Oznámení autor: Adam Homola Komentáře: 0

Na včerejší tiskové konferenci EA nemohli chybět ani Respawn Entertainment, jenže namísto Titanfall 3 jsme sotva dostali oznámení jejich druhé hry, zasazené do předaleké galaxie. Novinka se jmenuje Star Wars Jedi: Fallen Order a vyjde příští rok.

Půjde o akční adventuru točící se kolem přežívajícího Padawana, zasazenou do „temného období“ mezi třetí a čtvrtou epizodu, tedy mezi Pomstu Sithů a Novou naději. Období, které nebylo pro Jedie zrovna příznivé – vy se tak budete muset chopit svého světelného meče a s nepříjemnou situací se nějak popasovat.

Vývojáři slibují zcela nový, původní příběh zaměřený na jednoho Padawana a jeho boj o přežití. Star Wars Jedi: Fallen Order bohužel na pódiu tiskové konference vůbec nebyla, spoluzakladatel Respawn Vince Zampella hru oznámil sedíc v publiku, a tak nemáme ani logo či artworky, natož trailer.

Víme alespoň, že letos hru rozhodně čekat nemáme. Zampella potvrdil, že Star Wars Jedi: Fallen Order vyjde až příští rok na Vánoce.

Sluší se připomenout, že šéfem vývoje není ani Zampella, ani například někdo z tvůrců Titanfall 2. Respawn si na Star Wars najali nového a zkušeného game directora Stiga Asmussena. Ten pracoval na prvních dvou dílech God of War jako art director, jen aby u God of War III převzal otěže a vývoji PS3 exkluzivity šéfoval.

Asmussen na hře pracuje zhruba od první poloviny 2016, kdy Respawn vývoj nové akční adventury ze světa Star Wars oficiálně oznámil. Hra už tehdy vznikala na zakázku pro EA, která ostatně studiu vydala jak Titanfall, tak Titanfall 2. V listopadu minulého roku pak přišlo z čistého nebe oznámení EA o dohodě Respawn koupit. Vedle všeho výše zmíněného pracuje Respawn ještě na zatím neoznámené hře pro VR.

Tagy: akční 3rd person star wars third person E3 2018

Zdroje: tisková zpráva

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.