zavřít

Další hrou tvůrců No Man’s Sky je krásná adventura The Last Campfire

PlayStation 4 Windows Wii PlayStation 3 Xbox 360 Xbox One Xbox One X

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Určitě vás už několikrát napadlo, jak asi bude vypadat další projekt studia Hello Games. U No Man’s Sky přeci nevydrží věčně, i když nepřestávají tvořit zásadní updaty posouvající hratelnost zase o kousek dál. Ve studiu se skutečně dělá na něčem novém. Něčem mnohem méně ambiciózním, přesto velice zajímavém. Představuje se adventura The Last Campfire.

Žádný strach. Další vývoj rozsáhlého vesmírného sandboxu prakticky není nijak ohrožen. Na The Last Campfire dělají všeho všudy dva vývojáři z Hello Games – Chris Symonds a Steven Burgess. Šéf studia Sean Murray jen sem tam zasáhne, ale aktivně se neúčastní vývoje. Zmiňovaní tvůrci naštěstí mají s menšími hrami zkušenosti díky podařené plošinovce LostWinds.

Pěkný trailer toho o The Last Campfire mnoho neprozrazuje a ani steamová stránka nezachází do přílišných detailů. Roztomilá postavička připomínající maňáska je ztracena v cizím světě plném puzzlů, ze kterého se snaží uniknout. Vypadá to na němé vyprávění pomocí prostředí, jehož stylizace je jedním z lákadel.

„Stejně jako kraťasy od Pixaru je toto způsob, jak podpořit kreativitu a nové členy studia,“ řekl Sean Murray PC Gameru a dodává: „Jsem pyšný, že naši dva tvůrci dokázali vytvořit něco tak umělecky zajímavého, ale zároveň zábavného a unikátního. Připomíná mi to, proč miluji práci v Hello Games.“

Inspirace pro hru nepochází jen z LostWinds, ale hledala se i ve skvělých kouscích jako Journey, The Witness a Brothers: A Tale of Two Sons. Osobně fandím podobným menším projektům. Ne všechno musí být přílišně megalomanské. Eliminuje to míru zklamání. Jestli bude The Last Campfire opravdu zábavná a unikátní, se dozvíme v příštím roce.

Tagy: online akční adventura 3rd person explorativní adventura vesmírná hra

Zdroje: PC Gamer

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.