zavřít

Avadon 2 opět zkusí ukázat jak má vypadat pořádné RPG

iPad Windows MAC

- Oznámení autor: Petr Poláček Komentáře: 0

RPGčka od malinkatého týmu Spiderweb jsou proslulá svou zastaralou (a na to konto pro někoho roztomilou) grafikou i ozvučením, kostrbatou interakcí s herním světem, ale zároveň jsou uznávaná pro zpracování RPG mechanismů a hloubku i strukturu vyprávění či zpracování herního světa. Kdo hrál jakýkoli díl v sérii Avernum nebo Geneforge, mohl by mně dát za pravdu. Stejně jako ti z vás, co se nenechali oldschool vzhledem odradit a vrhli se předloni do prvního dílu ze zamýšlené trilogie Avadon, na který letos na podzim naváže díl druhý.

Po Avadon: The Black Fortress přijde Avadon 2: The Corruption, ve kterém najdete pevnost Black Fortress rozvrácenou nenadálým útokem. Právo a pořádek se prý bortí, občanská válka je na spadnutí, ze všech stran pořádají nájezdy barbaři a jiná monstra, a vašim úkolem je zničit moc, která to všechno z šera anonymity organizuje, a nastolit pořádek. Anebo také ne – můžete se k tomu zlořádu přidat a dokonat rozklad Avadonu vlastní rukou. A právě to je na hrách od Spiderweb tak skvělé – když jiné hry nabízí několik jiných konců, tak to bývají buď dvě protichůdné varianty, z nichž jedna většinou nedává moc smysl, nebo jde o několik variací toho samého. Spiderweb hry však nabízí několik konců, které se odvíjí od vašich voleb a jsou rozličné a smysluplné.

K tomu si přidejte (soudě dle prvního dílu) velmi dobře napsané dialogy a scénář, zábavné souboje a typické RPG propriety (vylepšování postav tucty schopností, mnoho předmětů, side questy) a najednou vám z toho vychází ideální hra na dlouhé večery v létě i v zimě, která vás dokáže polapit. Znám to z vlastní zkušenosti.

Navíc jde o čistě signleplayerovou záležitost, která je pro tento styl hraní stavěná, což začíná na konto všech těch multiplayerů a kooperací být skoro výjimečné. Stačí překousnout to staromilské zpracování a Avadon by mohla být hrou pro vás – myslím pro obdivovatele klasických RPG. Schválně neříkám, že Avadon 2 bude hrou pro vás, protože vyjde až na podzim a dopředu se nedá říci, jak dopadne. První díl byste ale omrknout mohli a uvidíte, jestli to je váš šálek čaje, nebo spíše ne.

Tagy: Indie fantasy RPG oldschool

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.