Výtvarný vedoucí God of War Ragnarök odešel k herní divizi Netflixu
zdroj: Sony Santa Monica

Výtvarný vedoucí God of War Ragnarök odešel k herní divizi Netflixu

1. 6. 2023 14:00 | Novinky | autor: Jan Slavík |

Rafael Grassetti je ve světě výtvarníků a grafických designérů velmi zvučné jméno. Jeho kariéra začala téměř před dvaceti lety prací na modelech pro filmy studia PixPost a pokračovala v Hasbru, kde navrhoval podobu superhrdinských figur. Do her začal fušovat v roce 2008 a během let na volné noze se podílel na výtvarné stránce například v Risen 2, Space Marine, The Witcher 2, Assassin's Creed III či The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena.

V roce 2011 se na plný úvazek upsal BioWare, kde tvořil koncepty a navrhoval postavy pro Mass Effect 3 nebo Dragon Age: Inquisition. O rok později zakotvil v PlayStationu, pracoval na Infamous: Second Son či The Order: 1886. Dalších devět let pak strávil s Sony Santa Monice, jako přední výtvarník se podílel na God of War a jako výtvarný šéf pak na God of War Ragnarök.

Má zkrátka portfolio, jaké by mu mohla drtivá většina umělců jen závidět, a když minulý měsíc Santa Monicu opustil, velmi pravděpodobně nouzí o nabídky dalšího zaměstnání opravdu netrpěl. Na první dobrou je proto možná trochu překvapivé, kam nakonec zamířil – do Netflix Games, herní divize populární streamovací služby.

Potká se tam mimo jiné s Josephem Statenem, kreativním šéfem vývoje Halo Infinite, který v dubnu odešel od Microsoftu, s bývalým výkonným producentem Overwatche, Chackem Sonnym, a bývalým ředitelem techniky ze studia Coalition, Jerrym Edsallem. Spolu se zbytkem týmu budou pracovat na „AAA multiplatformním“ titulu.

Netflix je na slovo skoupý a prakticky nic jiného o chystané hře zatím nevíme. Zmínka platforem nicméně alespoň napovídá, že se firma chystá opustit mobilní mantinely a chce vyplout do vod „velkých“ her. Vzhledem k okolnostem by se též nabízela stavba na základech z nějakého etablovaného seriálu, například Stranger Things. Grassetti ale zas na druhou stranu jak ve svém tweetu, tak v profilu na LinkedIn uvádí, že pracuje na nové originální značce. Prozatím tak můžeme jen spekulovat a počkat na oficiální oznámení.

Nejnovější články