LOTR: Return of the King - návod 1.část
zdroj: tisková zpráva

LOTR: Return of the King - návod 1.část

1. 1. 2004 0:00 | Návod | autor: Redakce Games.cz |

V prvním dílu návodu na akční mlátičku Return of the King na motivy filmového Pána Prstenů se dozvíte obecné tipy pro hraní a společně vyřešíme polovinu misí, ve kterých budete hrát zejména za Gandalfa.

Autor: ABE
Publikováno: 1.ledna 2004


Zvětšit zdroj: tisková zpráva Pomalu ale jistě se nám přibližuje premiéra posledního dílu filmové trilogie Pán prstenů režiséra Petera Jacksona (v civilizovaném světě 17. prosince 2003, u nás bohužel až 15. ledna 2004). Naštěstí zpožděná premiéra se týká "pouze" filmu, takže poslední týdny čekání jsme si mohli alespoň trochu zkrátit při hraní akční mlátičky The Lord of the Rings: Return of the King (recenze), kterou společně vyřešíme v tomto návodu na první polovinu hry.

 Obecné tipy na začátek

- Return of the King je akční hrou a tudíž k úspěšnému hraní je nutné mít co nejlépe nastavené ovládání. Mě se osvědčilo ovládat hru pouze klávesnicí, bez použití myši. Jednak se mi tak lépe hrálo a navíc zběsilé klikání by vaše myš také nemusela vydržet.

- Důležitou součástí hry je systém zkušeností a "nakupování" nových komb a vlastností. Hlavně zpočátku nebudete mít moc zkušeností na rozhazování, takže si vždy pečlivě přečtěte, co které kombo dělá a pořizujte jen ty, které se vám hodí. Důležité je také rozmyslet si, jestli kombo koupit jen jedné postavě nebo všem najednou (to je samozřejmě dražší, ale nemusíte pak to samé kupovat každému zvlášť).

Obrázek zdroj: tisková zpráva - Při hraní nezapomínejte používat komba a speciální vlastnosti jednotlivých hrdinů. Bez jejich využívání nemáte v některých misích vůbec šanci dokončit je úspěšně. V každém levelu je nutné si také přečíst Mission Tips, kde je napsáno, co máte v tom kterém levelu dělat nebo co máte používat. Přesto se může stát, že si s některým levelem nebudete vědět rady, a pokud vám nepomůže ani tento návod a snížení obtížnosti (lze vybírat ze tří stupňů), zkuste použít trainer nebo unlocker, který odemkne všechny mise ve hře apod.

- Pokud máte s hrou nějaké problémy, například vám padá nebo nemůžete hrát za jinou postavu než za Sama, tak si nejprve ujistěte, jakou verzi máte a kde jste ji vlastně vzali. Jestliže nemáte originálku z obchodu, ale hru vám přepálil kamarád nebo jste si ji stáhli z nějakého pochybného zdroje na internetu, nesmíte se divit, že nefunguje korektně. Trochu odlišným problémem je přeskakování filmových sekvencí, ty bohužel opravdu přeskočit nijak nejdou (lze je odklepnout, až teprve když úspěšně misi dokončíte a hrajete ji podruhé).

- Poslední poznámka se týká multiplayeru. Ten je možný provozovat jen na jednom počítači tak, že jeden hráč hraje na klávesnici a druhý na gamepadu. Je však nutné mít gamepad nainstalován ve Windows, jinak vám multiplayer vůbec nepůjde spustit.


The Path of the Wizard

 1. Helm's Deep
Obrázek zdroj: tisková zpráva První mise za Gandalfa a také první mise celé hry. Nejprve musíte chvíli zabíjet skřety, ale jen do chvíle, než se uvolní záteras. Pak vyšplhejte po žebříku, firebally z hole zneškodněte lučištníky a rychle následujte Legolase po laně dolů. Tam si moc nevšímejte okolního boje a raději odpalte postupně všechny 3 balisty. Tou poslední zničíte vozík s dynamitem, jehož výbuch zabije skřety na můstku.

 2. The Road to Isengard
Utíkejte pořád dopředu a po cestě zabíjejte skřety. K blokování šípů a nepřátelských útoků používejte Parry. Cestou narazíte na několik vozíků s dynamitem, takže je hezky z dálky odpalte. Za mostkem seběhněte dolů na mýtinu a tam musíte pomoci Entům pozabíjet 75 nepřítel. Vcelku jednoduchá záležitost, akorát si dávejte pozor, aby na vás nešlápl některý z Entů.

Uvolněnou cestou pokračujte dál. Na protější straně rokle jsou věže, které jednoduše zničte rozstřelením vozíku s dynamitem, který je u každé z nich. Pokračujte přes most po cestě dolů až k přehradě. Tady je třeba bránit Enta proti lučištníků, aby mohl přehradu zničit. Nezapomeňte, že lučištníci přicházejí i po ochozu na druhé straně.

 3. Minas Tirith - Top of the Wall
Obrázek zdroj: tisková zpráva Docela těžká mise. Musíte ubránit Minas Tirith proti hordám útočících nepřátel tím, že budete shazovat žebříky, po kterých přicházejí skřeti. Na mapě vpravo nahoře jsou zobrazeny hradby a červené puntíky označují místa, kde jsou žebříky. Žebřík shodíte tak, že k němu přijdete a Physical Attackem ho strčíte dolů. Pozor si musíte ale dávat na to, aby na hradbách nebylo moc skřetů, viz ukazatel vpravo nahoře, jinak mise skončí neúspěchem. Dalším nebezpečím jsou střely z katapultů, které dopadají na hradby a kterým se snažte vyhýbat.

Po určité době se na obzoru objeví obléhací věže. Utíkejte na věž s katapultem (modrý puntík na mapě) a dvěma střelami věž zničte. Potom se vraťte dolů a opět shazujte žebříky. Objeví se další věž (viz červený puntík na mapě), tentokrát ji nelze zničit katapultem, ale firebally (náboje jsou na věži s katapultem) z hole. Potom se opět věnujte žebříkům, dokud se neobjeví třetí věž. Vraťte se ke katapultu a zničte ji. U katapultu na vás zaútočí Nazgůl, sestřelte ho firebally.

Mezitím dorazila až k hradbám další věž, vraťte se tedy dolů a jděte k ní. Cestu však zahradily trosky, které způsobil padající Nazgůl, takže použijte lana, která jsou na hradbách a zával podejděte. Prosekejte se až k věži a zničte ji firebally. K bráně zatím dorazilo obří beranidlo a vaším posledním úkolem v této misi je seběhnout dolů na nádvoří (stačí následovat houf vojáků).

 4. Minas Tirith - Courtyard
Obrázek zdroj: tisková zpráva Poslední mise za Gandalfa známá z dema, ve které musíte chránit ustupující Gondorské ženy. Takže na nic nečekejte a vrhněte se na skřety. V obzvláště tuhých bojích použijte Special Ability, díky kterému Gandalf zabije snadno všechny nepřátele ve své blízkosti. Na silné protivníky se vyplatí používat kopí, která jsou ve stojanech na nádvoří. Při 150 zachráněných ženách, bude prolomena brána a na nádvoří se dostane také několik obřích trolů. Poté, co zachráníte 200 žen, mise končí a tím i vaše dobrodružství v kůži Gandalfa.


The Path of the King

V této části hry si můžete vybrat na začátku každé mise, za koho budete hrát a to z trojice Aragorn, Legolas, Gimli. Doporučuji hrát za Legolase, protože je z nich nejrychlejší a tudíž je hraní za něj nejjednodušší.

 5. Paths of the Dead
Postupujte stále dopředu a cestou zabíjejte nepřátele. Snažte se získat co nejvíce zkušeností. K ničení štítů používejte Fierce Attack a využívejte také kopí, která se místy povalují u cesty. U padacího mostu nejprve lukem zabijte lučištníky na druhé straně a teprve potom pomocí kola spusťte most. Za mlhou si můžete napravo nahoru dojít pro lahvičku se životem, pak se vraťte dolů a pokračujte nalevo přes jeskyni s popadanými sloupy. Potom stále dopředu až k žebříku, vylezte po něm a pokračujte až do jeskyně se sochou, kterou povalte, čímž vytvoříte most.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Před bránou na druhé straně se dejte nalevo a podejděte spadlou sochu. Na druhé straně je kolo, kterým otevřete bránu. Pokračujte dál a připravte se na trošku tužší boj uprostřed kamenného mostu. Tam se vytvoří z obou stran zátaras a k jeho odstranění musíte zabít 35 nepřátel. Hlídejte si stav životů a pozor dávejte hlavně na lučištníky a nepřátele se štítem a kopím (štít zničíte Fierce Attackem). Pak pokračujte na druhý konec mostu.

 6. The King of the Dead
V úvodní části této mise musíte zabít nemrtvého krále. To je o to těžší, že na něj lze útočit jen ve chvíli, kdy se pohybuje po zemi. Vždy po určitém čase se přemístí do vzduchu a pošle na vás několik svých služebníků. Ty musíte samozřejmě zabít (šípy vykrývejte pomocí Parry) a teprve potom můžete opět útočit na krále. Pozor si dávejte hlavně ve chvíli, kdy se král teleportuje k soše napravo. V té chvíli se rychle schovejte za některý z balvanů, protože na vás vypustí svůj smrtící dech.

Po jeho zabití vás čeká druhá část levelu, kdy musíte rychle utéct z bortící se jeskyně, jinak budete zavaleni. Na nic nečekejte a rychle utíkejte pryč (padajících balvanů před vám si moc nevšímejte, většinou skrz ně proběhnete). Cestou se vytvoří několik závalů, které zmizí až potom, co zabijete všechny nemrtvé, kteří z nich vyjdou. U prvních dvou si musíte poradit sami a opravdu se nesmíte s bojem moc párat, protože jakmile se budete moc zdržovat, budete zavaleni. Používejte komba a Special Ability, nezapomeňte také, že štíty se ničí Fierce Attackem. U třetího závalu už zával nehrozí a navíc vám trochu pomohou i vaši dva společníci.

Dokončení návodu zde.

Stáhněte si: Demo, Trailery a video ze hry, Trailer z filmu, Cheaty, Screenshoty

Související články: Recenze (11/2003), Dojmy z dema (9/2003), NovinkyABE
autorovi je 20 let, studuje obor aplikovaná informatika na univerzitě v Hradci Králové, specializuje se na akční hry, RPG a strategie (všechny články autora)

 
 
ABE

Nejnovější články