Máte námět či připomínku? Napište nám
Rozhovor s manažerem nVidie o GeForce FX
zdroj: Archiv
Hardware

Rozhovor s manažerem nVidie o GeForce FX

31. 5. 2003 10:10 | autor: Redakce Games.cz |

Protože jsou oficiální vyjádření firem vyrábějících grafické čipy poměrně vzácná a většina herních magazínů se musí spoléhat na dohady či polo-spekulace, přinášíme vám část rozhovoru s jedním z manažerů nVidie, Adamem Foatem.

Rozhovor se objevil na serveru Boomtown a jeho původní znění v anglické verzi naleznete zde. Zde jsou odpovědi z nejzajímavější části, která se točila kolem bilancování úspěchů a neúspěchů nVidie za poslední rok:

    Na začátek bych se chtěl omluvit všem, kteří trpělivě čekali na naší GeForce FX 5800. V nVidii máme prioritu být vždy první v technické vyspělosti a proto jsme se rozhodli, že NV30 bude založená na 0,13 mikronové výrobní technologii. Změna jako tato je vždy velmi náročná a při pohledu zpět to také byl hlavní problém, proč jsme nebyli včas připraveni. Jakmile jsme však zjistili, že NV30 bude mít zpoždění, okamžitě jsme se začali soustředit na NV35, která byla uvedena podle plánu.
A jak to bylo s hlučným větrákem nazvaným Flow FX? Adam se trochu zasmál a pak vysvětlil:
    Vývojáři si mysleli, že Flow FX je skvělý. Mysleli si, že hráči kteří si kupují high-end grafické karty chtějí, aby měla karta zvuk jako nějaké Ferrari. Tak aby lidé kolem nich mohli slyšet, že mají skvělou kartu v počítači. Nemůžu ale skrýt skutečnost, že i já jsem byl velice překvapen, když jsem slyšel startovat počítač, ve kterém byla nainstalovaná tato karta... [více]
zdroj: Boomtown

cappy

Nejnovější články