Obrovskou krabici s počítačovým systémem postaveném na zcela novém čipsetu Intel 955X a vybaveným vůbec prvním procesorem Intel se dvěma jádry - procesorem Pentium 4 Extreme Edition 3,2 GHz model 840. Protože mezitím padla všechna omezení a embarga na zveřejňování informací, můžeme se podívat, jak se tato novinka Intelu, jak se tento zdvojený Prescott, jeví ve světle benchmarků. Jen připomenu, že ve všech níže zveřejněných případech jde o před produkční test, nikoliv test finální. Procesor ještě není oficiálně uveden.
Herní příznivce asi nepotěším. První testy se týkají převážně desktopových a profesionálních aplikací. Je to dáno i tím, že právě ony (a jenom ony) jsou v současné době schopny využít zpracování více vláken najednou. Jde typicky o programy na kódování/dekódování videa, editaci videa nebo fotografií (práce s obrázky a tak dále), 3D rendering, renderovací programy obecně, a další druhy profesionálních aplikací většinou provozovaných pouze na pracovních stanicích. Nárůst výkonu se třeba projeví ve Windows Media Encoder 9, ale ve většině her je změna neznatelná, protože se jedná o aplikace jedno-vláknové. DOOM 3 jako příklad za všechny:

První dojmy z procesoru jsou v zásadě pozitivní. Recenzenti například uvádějí, že systém je prakticky nemožné "zahltit". Při aktivovaném HyperThreadingu (normální Pentium D, tzn. nikoliv EE, HyperThreading mít nebude) lze dokonce mít spuštěno několik aplikací na pozadí i na popředí najednou. Mezitím kopírovat objemné datové soubory a přitom pohodlně pracovat s internetovým prohlížečem, emailovým klientem či pracovním programem bez jakýchkoliv problémů se zasekáváním nebo ztrátou odezvy. Procesor má dostatek volných prostředků i výkonu na to, aby si s takovým problémem poradil a nehrozí drobná zamrznutí, která způsobují vrásky na čele každému, kdo pravidelně „nesavuje“.
I zkušenosti se ztrátovým teplem jsou OK. Procesor má nový teplotní monitor přímo v jádře, který může v případě, že hrozí přehřátí, dynamicky (za chodu) měnit voltáž nebo pracovní frekvenci. Přičemž s 230 miliony tranzistory a 0,09 mikronovým výrobním procesem skutečně nejde o malé jádro a při ztrátovém teplu 130 Wattů je to nutné. K technickým specifikacím bych ještě doplnil, že procesor má 64-bitovou technologii EM64T a 2x 1MB L2 cache.
Výkony se specificky odvíjejí od aplikace, se kterou se právě pracuje. Při neschopnosti využít HyperThreadingu nebo druhého jádra se procesor chová jako klasické Pentium 4 EE s jedním jádrem a pozbývá veškeré benefity, které mu jeho architektura nabízí. Jakmile se do hry dostane druhé jádro a je kompletně využito, dokáže procesor překonat prakticky vše, co je dnes na trhu. První preview naleznete na stránkách: AnandTech, ExtremeTech, FiringSquad, TrustedReviews.