zavřít

Výborná "light" strategie TW Battles: SHOGUN vyšla na PC

iPad iPhone Android Windows MAC

- Datum vydání autor: Petr Poláček Komentáře: 0

Jen si zvykejte na novou dobu, kdy se už nepředělávají hry z „velkých“ platforem na ty mobilní, ale obráceně - z mobilních na ty velké. Nedá se však říci, že by to nutně byla špatná věc. Třeba PC port Death Rally (recenze vyjde brzy) se docela povedl a to samé se snad dá říci i o PC/Mac verzi výborné mobilní strategie Total War Battles: SHOGUN, se kterou třeba Aleš stoprocentně nějakou tu hodinku svého spánkového času zavraždil, o sobě raději nebudu ani mluvit.

Hra vyšla na iOS (na Android se čeká) hračky už před mnoha týdny a z mého pohledu nabídla ideální kombinaci svižných realtime bitev s mírně tahovým feelingem (pole rozdělené na hexy), ve kterých se dala a musela uplatňovat skutečná taktika, a klasické manažerské strategie spočívající v budování a vylepšování armády. Celé to hezky vypadalo, výborně se to hrálo, a tak se nebojím včera vydanou PC/MAC verzi za 6 éček doporučit.

Nehrál jsem ji (PC verzi) a hrát stoprocentně nebudu, protože jsem si svůj kus legrace a zábavy s hrou již dávno užil a neměla by mi v této chvíli, co nabídnout. Pokud ale stojíte o příjemnou a obsahově docela macatou jednohubku pro zpestření mnoha přestávek mezi prací či jinou činností, nemůžete zvolit lépe. Příběhová kampaň vám pár hodin čistého času z života ukousne, a pro závisláky je ve hře ještě skirmish mód o šesti bitvách s volitelnou obtížností.

Dle údajů na Steamu si tvůrci z Creative Assembly s PC/Mac portem docela vyhráli, což naznačují i obrázky okolo a krátké video. Navíc ve Steam verzi nechybí achievementy a žebříčky, abyste se mohli vzájemně poměřovat s dalšími hráči, pokud je to pro vás při hraní důležité. Při pohledu na HW nároky je rovněž jasné, že Total War Battles: SHOGUN rozeběhnete prakticky na všem, co se vám v dnešní době může dostat pod ruku, takže je to ideální hra na dlouhé dovolené či cesty (vlastní zkušenost), kam si minimálně netbook berete a neříkejte, že ne!

Tagy: strategie pc port

Zdroje: Rock, Paper, Shotgun,Steam

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.