zavřít

Enderal, kompletní předělávka Skyrimu, vyjde na Steamu s novým rozšířením

Windows PlayStation 3 Xbox 360 Switch

- Datum vydání autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Enderal je úplná konverze hry The Elder Scrolls V: Skyrim, což znamená, že společný má prakticky jen engine. Modifikace ani není zasazená do stejného světa, odehrává se v jiných lokacích, vypráví jiný příběh, má vlastní herní systémy. Zkrátka jde o úplně jinou, novou hru, která bude už příští týden dostupná zdarma na Steamu společně s novým rozšířením.

Samostatně hratelný mod Enderal vyšel původně už v roce 2016 na oficiálních stránkách tvůrců ze studia SureAI. Ale až příští týden se poprvé dostane na Steam, kde už má vlastní kartu, a co je opravdu zajímavé, nabídne i podporu Steam Workshopu. Modifikaci tedy půjde dál modifikovat…

Hra na Steamu ponese název Enderal: Forgotten Stories, což je dlouho očekávané příběhové rozšíření, nicméně v tomto případě půjde spíš o kompletní balíček, který slibuje 30–125 hodin kvalitní zábavy. Kromě originálního příběhu a kulis se můžete těšit z profesionálního dabingu a soudě dle videí níže i pořádné atmosféry.

Je trochu zvláštní, že se tvůrci na svých stránkách ani na Steamu nezmiňují, o čem že ta hra vlastně je. Co je hlavní zápletkou, koho v příběhu ztvárníte? Zkrátka si to musíte zjistit sami přímo ve hře. Můžete sice už nyní sáhnout po Enderalu na oficiálních stránkách, ale z hlediska instalace bude jednodušší vydržet do 14. února, kdy modifikace vyjde na Steamu a bude logicky zdarma.

Abyste si ji mohli zahrát, musíte vlastnit buď klasickou verzi TES V: Skyrim, nebo legendární edici. Se speciální edicí mod bohužel nefunguje. A pokud hoříte nedočkavostí po loru zdejšího světa, můžete se začíst do první kapitoly románu Dreams of the Dying, který sepisuje autor a vydá ho dva dny po modifikaci na Steamu.

Poslední informace se týká předchozí práce studia SureAI. Ještě než se před lety pustili do Enderalu, proslavili se projektem Nehrim: At Fate’s Edge. Jedná se rovněž o úplnou konverzi, tentokrát ale The Elder Scrolls IV: Oblivion, kterou můžete okamžitě stahovat z oficiálních stránek nebo si počkat na Steam verzi, která by měla dorazit v roce 2020.

Tagy: The Elder Scrolls (série) fantasy modifikace first person

Zdroje: Rock, Paper, Shotgun

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.