zavřít

Dlouhá léta očekávaný remake Half-Life Black Mesa vyjde příští týden

Windows PlayStation 2

- Datum vydání autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Umíte si představit, že byste na jedné hře pracovali téměř 15 let a většinu té doby žili v domnění, že z veškerého vašeho úsilí vznikne „pouze“ mod, který bude zdarma? Je to případ Adama Engelse, který se v roce 2006 přidal k dobrovolníkům předělávajícím první Half-Life do enginu dvojky. Osud si s ním pěkně pohrál, většinou v dobrém slova smyslu, a díky (nejen) jeho píli a vytrvalosti příští týden skončí zdánlivě nekonečný vývoj remaku Black Mesa.

zdroj: Archiv

Adam Engels začal jako vedoucí umělecké stránky projektu Black Mesa, aby se později vypracoval na vedoucího celého projektu a skončil jako majitel společnosti Crowbar Collective, pod kterou Black Mesa vyjde ve verzi 1.0 už příští týden.

Adam doufal, že práce na projektu mu přinese skutečné pracovní nabídky v herním průmyslu, a tak se také stalo. Mod Black Mesa vydaný v roce 2012 se ovšem o tři roky později stal komerčním produktem, a Engels se tedy mohl naplno věnovat jeho vývoji bez nutnosti živit se jinou prací.

Tým nadšenců během patnácti let dokončil kompletní předělávku původního Half-Life. Na první pohled jde o remake v nové, atraktivní grafice, ale ve skutečnosti to je spíš reimaginace. Tvůrci se totiž striktně nedrželi předlohy a nebáli se pozměnit, co podle nich potřebovalo vylepšit. Například celá poslední kapitola Xen je úplně jiná než v původní hře s novými nepřáteli a hádankami.

zdroj: Archiv

Od roku 2015 je Black Mesa v early accessu na Steamu a za tu dobu nasbírala vynikající hodnocení, které se vidí málokdy. Z téměř 25 tisíc uživatelských recenzí pouhých 5 % hodnotilo projekt záporně. Adam Engels přitom ve svém vzpomínání na vývoj přiznává, že ani verze 1.0 nebude bez chyb a studio bude nadále pracovat na jejich opravách, přičemž prý nikdy nepůjde o dokonalý produkt.

Vydání Black Mesy vývojáři načasovali perfektně. Koncem března dorazí očekávaný VR titul Half-Life: Alyx, přičemž do té doby jsou všechny hry ze série na Steamu zdarma. Hype okolo Half-lifu projektu určitě pomůže. 

Black Mesa vyjde 18 dní před hrou pro virtuální realitu a bude tedy dost času se prokousat jejím obsahem, který slibuje 10–15 hodin zábavy. A kromě toho nebude chybět multiplayer.

Vrátíte se do titulního výzkumného střediska jako „omlazený“ Gordon Freeman, nebo dáváte přednost původní sérii Half-Life?

Tagy: akční remake adventura střílečka Half-Life sci-fi FPS first person

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.