zavřít

Sony prý oznámí PlayStation 4,5 ještě před vydáním PlayStation VR

PlayStation 4

- Hardware autor: Adam Homola Komentáře: 0

Existenci údajné verze konzole PlayStation 4,5 nebo PlayStation 4K, jak jí někteří přezdívají, potvrdilo už několik na sobě nezávislých médií včetně - Kotaku, Digital Foundry nebo třeba Wall Street Journal. Mělo by se jednat o novou verzi PlayStation 4 s tím, že nepůjde jen o „slim“ verzi, jak jsme u konzolí zvyklí. Tentokrát prý Sony chystá výkonnější konzoli s lepším hardwarem.

Nový hardware by měl utáhnout nejen hry a vůbec média ve vyšším rozlišení (ne nutně 4K), ale také by měl pomoci s některými funkcemi, které jsou spojené s fungováním PlayStation VR, jež se na trh dostane v říjnu tohoto roku.

Oficiální kanály Sony zatím mlčí a všechna výše uvedená média mají své informace od nejmenovaných zdrojů především z řad vývojářů. Některými zdroji jsou jen pouhé tlachy z nedávné konference GDC 2016, jiné jsou prý důvěryhodnější. Některé zdroje hovoří o tom, že jde o skutečný projekt, kterého se na trhu dříve či později dočkáme, jiné zase PlayStation 4,5 zmiňují jako experiment a jednu z možností.

Pokud bychom chtěli věřit aktuálním zprávám o oznámení ještě před vydáním PlayStation VR, mohli bychom o nové verzi PlayStation slyšet něco na letošní E3. Z jinak na první pohled slabší E3 by se tak najednou mohla stát akce se třemi „novými“ konzolemi. Nintendo již v minulosti naznačilo odhalení NX na E3 a přítomnost PlayStation 4,5 by Microsoft jistě neodbyl pouze novými hrami. Pokud by na to skutečně došlo a dočkali bychom se výkonnějších variant nových konzolí třeba příští rok, šlo by o jednu z největších změn v herním průmyslu za poslední roky... Tedy za předpokladu, že by se nový formát ujal a my bychom pak dostávali od Sony i Microsoftu vylepšenou konzoli například každé dva roky.

Otázkou je pak kompatibilita her, obchodní model, podpora a vlastně všechno ostatní. Nad novými verzemi PlayStation a Xbox konzolí však stále visí víc otázek než odpovědí a minimálně v případě Sony musíme brát celou věc stále jako oficiálně nepotvrzenou spekulaci.

Tagy: byznys konzole

Zdroje: Kotaku,Wall Street Journal, Eurogamer.net

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.