V EVE Online došlo k jedné z nejdražších chyb v historii hry
zdroj: tisková zpráva

V EVE Online došlo k jedné z nejdražších chyb v historii hry

12. 3. 2020 12:00 | Téma | autor: Patrik Hajda |

Skoro 17 let fungující vesmírná simulace EVE Online má za sebou další pozoruhodný příběh, jehož kořeny jsou jen o rok mladší než samotná hra. Hráč s přezdívkou Lactose Intolerant si 16 let střádal jmění nedozírné hodnoty, aby o něj v jediný okamžik přišel. A nikdo nechápe, co se vlastně stalo.

Lactose Intolerant nebyl celých 16 let stále aktivní. Občas si dal od hraní pauzu, občas u hry vysedával. I tak to ale stačilo na nastřádání ohromného bohatství v podobě téměř 800 blueprintů nižších i vyšších hodnot. Byly mezi nimi i velmi vzácné kousky, které se na herním tržišti neobjevují a jejich hodnota je proto nevyčíslitelná.

Hráči teď kroutí hlavou nad tím, proč se Lactose Intolerant rozhodl všechen svůj těžce vydřený majetek naložit na transportní loď bez pořádné ochrany a poslal ji na cestu skrze jeden z těch nebezpečnějších sektorů, a ještě k tomu na autopilota, který není tak vynalézavý jako hráč prchající před vesmírnými piráty.

Jeho cílem bylo samozřejmě tržiště. Hodlal svůj léta střádaný majetek prodat a pomoct tak komunitě hráčů ve společnosti Among Shadows, pro kterou ve hře sám pracoval. Ctnostná myšlenka skončila nevídanou pohromou.

zdroj: CCP Games

Jeho loď plná pokladů logicky přitáhla pozornost těch, kteří se živí přepadáváním ostatních hráčů, a jelikož jeho loď třídy Orca nebyla připravená na konflikt, lehla popelem dřív, než stihla dorazit zdejší obdoba policie.

Web zKillboard udržuje detailní přehled o všech úspěšných zabitích ve hře EVE Online včetně převáženého nákladu. Hodnota ztráty Lactose Intolerant byla vyčíslená na 150 miliard ISK, což v přepočtu na reálnou měnu vychází na víc než 20 tisíc korun.

Ale do hry zasvěcení hráči odhadují skutečné škody se započítáním vzácných blueprintů až na 500 miliard ISK, a tedy zhruba 100 tisíc korun. V tomto kontextu už jde o opravdu bolestivou chybu, nemluvě o investovaném čase.

Lactose Intolerant po této katastrofě vypověděl svou službu společnosti Among Shadows a pravděpodobně úplně ukončil své působení v EVE Online. Těžko se mu divit. Ale nad jeho nerozvážným rozhodnutím zůstane rozum stát ještě dlouho.

Nejnovější články