zavřít

Nová kapitola Star Wars údajně započne počítačovou hrou zasazenou 400 let v minulosti

- Téma autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

V poslední době se kvůli Epizodě IX, seriálu Mandalorian a povedené hře Star Wars Jedi: Fallen Order pořád řeší Hvězdné války. Jak by taky ne, když to je možná nejsilnější popkulturní značka v naší galaxii – a protože to teď vypadá na delší filmovou pauzu, je čas si pořádně zaspekulovat. Spolehlivé zdroje totiž tvrdí, že novou multimediální kapitolu ságy Jediů a Sithů vykopne počítačová hra.

S informacemi od svých vlastních zdrojů přišly nezávisle na sobě servery Ziro.hu a MakingStarWars.net, které se shodnou na tom, že Hvězdné války napříště zamíří do minulosti. Konkrétně se mají věnovat období „Vysoké Republiky“, tedy přibližně 400 let před začátkem ságy rodu Skywalkerů.

V tomto období je Republika na vrcholu své moci, neochromená byrokracií a vnitřními konflikty, které ji rozložily zevnitř během Klonových válek. Někde ve stínech se ovšem skrývá lord ze Sithu Darth Bane, který vymyslel slavné Pravidlo dvou. „Vždy dva existují.“ Však to znáte. No a Jediové mezitím prozkoumávají neobjevené končiny galaxie, kde na ně číhají všemožné nástrahy včetně jakýchsi bohů temné strany Síly.

To aspoň tvrdí úniky, přičemž maďarské Ziro.hu píše, že celou multimediální ságu propojených, ale samostatných příběhů (pro srovnání se hodí například superhrdinské univerzum Marvelu) odstartuje v roce 2021 počítačová hra. To by naznačovalo, že se o ní nějaké oficiální informace určitě dozvíme už letos – zatím jde opravdu pouze o čiré spekulace, takže ani nevíme, jaký žánr by to mohl být, i když po výtečném Fallen Orderu bych se nedivil další filmově vypadající akční adventuře.

Když už jsem v předchozím odstavci zmínil Marvel, rovnou ho využiju k dalšímu srovnání: Jediové, kteří budou představovat hlavní hrdiny nových příběhů, prý každý budou mít své vlastní přednosti a slabiny, ne nepodobné právě superhrdinům. Umím si představit, že jeden Jedi bude perfektní šermíř s dvojitým mečem, jiný zase zvládne Sílou odrážet střely z blasteru a další třeba bude nejlepší léčitel, když už teď Síla kanonicky zvládne zacelovat rány.

Mohlo by se zdát jako zvláštní, že Disney hodlá své nové lukrativní zasazení představit nejprve skrze počítačovou hru namísto filmu nebo seriálu, ale nedávné události naznačují, že tato společnost hry považuje za velice relevantní médium. Palpatinovo vysílání, o němž se diváci Vzestupu Skywalkera dočetli v úvodním textu nové epizody, bylo světu odprezentováno exkluzivně skrze Fortnite. Jsem si samozřejmě vědom, že Fortnite je daleko masivnější záležitostí, než by kdy mohla být nějaká příběhová akční adventura pro jednoho hráče, ale i tak mi myšlenka nastartovat sérii hrou nepřijde ze strany Disney nikterak absurdní. A kdo ví, třeba se z toho nakonec nějaký multiplayer vyklube, i když se takový formát na vyprávění příběhu zrovna moc nehodí.

Opakuju ovšem, že jde zatím pouze o spekulace, na které se nelze stoprocentně spolehnout – zvlášť když víme, že nadějné hry ze světa Star Wars občas mívají tendenci vyhořet jak Grievousova loď padající na Coruscant. Nešťastná čísla 1313!

Tagy: spekulace star wars

Zdroje: Making Star Wars,Ziro.hu

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.