Exkluzivní minihry pro Final Fantasy XV na Stadii jsou tak hrozné, až jsou geniální
zdroj: tisková zpráva

Exkluzivní minihry pro Final Fantasy XV na Stadii jsou tak hrozné, až jsou geniální

11. 3. 2020 16:20 | Téma | autor: Šárka Tmějová |

Nejenže streamovací Google Stadia není oficiálně dostupná v Česku a není to ani zdaleka tak kvalitní služba, jak Google před spuštěním sliboval. Valný příliv exkluzivních her a obsahu taky nenastal a úroveň těch existujících je přinejmenším diskutabilní. Kupříkladu čtveřice miniher pro Final Fantasy XV s názvem Crazy Challenges působí spíš jako pokus nezávislého vývojáře vydaný na Google Play po odpoledni práce.

Abyste tuhle prapodivnou kolekci nemuseli hrát, můžete se pobavit alespoň videi těch, kteří se obětovali pro tým a zahráli si Final Fantasy XV na Stadii za vás. Takovým odvážlivcem byl třeba Noah Sanchez, na jehož tweety upozornil USGamer.

O jaká rozšíření vlastně jde? Expert Duel do hry přidává souboje, které byly v předchozích verzích dostupné pouze v multiplayerovém dodatku Comrades. Endless Magitek Armor vám zase propůjčí exosuit, v němž musíte v daném časovém limitu pokosit co nejvíc nepřátel. Zatím nic pozoruhodného.

První z třeskutě zábavných miniher jsou závody Challenge Rally, kde absolvujete slalom v ikonickém autě Regalia předělaném na monster truck. Kdykoliv s ním sebemíň do čehokoliv narazíte, vystřelí to vůz do vzduchu. Vlastně s ním ani nemůžete zatočit, aniž byste ho obrátili na střechu. Překážková dráha navíc obsahuje hromadu pasáží, kde se buď zblázní fyzika, nebo v nich zůstanete zašprajcnutí. Zkrátka kvalitně odvedená práce!

Druhá minihra, Magna Flight, problémy s gravitací akcentuje ještě víc. Po světě poletujete s létající verzí zmíněného auta a snažíte se posbírat co nejvíc věcí poházených po cestě a donést je k benzínové pumpě, abyste dostali bodíky.

Jenže když Noah nasbíraný náklad upustí, rozletí se komickým způsobem na všechny strany, dokonce včetně lidských nepřátel, kteří patrně nikdy neslyšeli o tom, že by měli dodržovat fyzikální zákony. Cid a Cindy Noctisovi ještě hezky zamávají za odměnu, že jim právě na dvorek vyházel obří hromadu odpadků.

Je až fascinující, jak moc odfláknuté tyhle minihry jsou. V kontextu jinak poměrně vycizelovaného Final Fantasy XV to působí dost směšně, jako by ani samotný Square Enix nevěřil, že bude tohle JRPG na Stadii vůbec někdo hrát, a zadal jejich tvorbu tomu nejneschopnějšímu stážistovi, který se ve volném čase trochu učí s Luminous Studio.

Stadia zkrátka celkově nezažívá ten úplně nejšťastnější start v historii streamovacích služeb a má před sebou ještě dlouhou cestu, aby se dala označit alespoň za kompetentní. Google se ovšem nevzdává a otvírá nová vývojářská studia, kde tituly exkluzivně pro Stadii budou vyvíjet třeba veteráni série Assassin’s Creed či producentka God of War.

Samotné herní divizi šéfuje Jade Raymond, která se na začátku března vyjádřila, že sice nemůže sdílet konkrétní plány her, ale aktivně naslouchá hráčům, aby se na Stadii mohly objevit zbrusu nové značky a zážitky. S tím mají pomoci právě nově otevřená studia v Montréalu a Playa Vista.

Co se týče pozitivnějších novinek ze světa Final Fantasy, na PlayStation 4 míří dlouho vyvíjená první část remaku sedmičky, která vyjde 10. dubna.

Nejnovější články