Červen nebude tak nabitý. Oznámení z E3 se rozloží na celý rok
zdroj: Ars Technica

Červen nebude tak nabitý. Oznámení z E3 se rozloží na celý rok

20. 4. 2020 16:30 | Téma | autor: Šárka Tmějová |

Červnový svátek všech hráčů, výstava E3, se letos kvůli epidemii COVID-19 neuskuteční, dokonce ani v digitální formě ne, a herní vývojáři a vydavatelé se tak nemusí soustředit na jeden týden na přelomu jara a léta. Tehdy sice proběhnou některé virtuální tiskové konference, příliv oznámení a trailerů by se ale měl rozložit do průběhu celého roku. Alespoň to tvrdí analytik Daniel Ahmad.

Ahmad tuhle domněnku vyjádřil prostřednictvím svého twitterového účtu ZhugeEX. Podle něj už několik herních firem upravilo marketingové plány tak, aby v nich červnový týden nefiguroval jako klíčové období. Některé trailery z AAA produkce tak prý máme očekávat už v následujících dnech, jiné dorazí třeba až na podzim.

Zajímavá je zmínka o přehlídce her, které by měly být launchovými tituly pro následující generaci konzolí. Sony i Microsoft navzdory pandemii zřejmě stihnou dodat PlayStation 5 a Xbox Series X letos před Vánoci, byť v omezeném počtu kusů. Představení titulů, které si na příští generaci budete moct zahrát, máme podle Ahmada očekávat také o něco dříve, než bylo původně plánované. Patrně na začátku května.

Ahmad také upozorňuje na skutečnost, že situace na herním trhu je v této chvíli skutečně nepředvídatelná, takže se plány herních firem mohou měnit na poslední chvíli. Vzpomeňme si na The Last of Us: Part 2, které spolu s Iron Manem ve virtuální realitě potkal odklad z konce května na dobu neurčitou, nebo MMO New World Amazonu, které se z jara přesunulo na srpen.

Kromě E3 a odloženého GDC, jehož osud je stále nejistý, se koronavirus nevyhnul ani kolínskému Gamescomu. Ten se letos bude na konci srpna konat pouze digitálně, v Německu totiž platí zákaz shromažďování až do 31. srpna.

ESA, společnost pořádající E3, také původně přislíbila alespoň digitální náhradu za zrušenou výstavu, před týdnem ale zrušila i tento plán. Dává tedy smysl, že se jednotlivá oznámení rozmělní do delšího časového období, protože každý z vydavatelů bude chtít mít veškerou pozornost v daný moment jen pro sebe. Během červnové nálože mnohdy neprávem zapadne spousta titulů, na které si znovu vzpomeneme až po jejich překvapivém vydání.

Co zatím víme o tom, jak se zachovají velké herní firmy? Sony se E3 rozhodla nezúčastnit už v minulém roce, nové hry a trailery předvádí ve svém vlastním pořadu State of Play. Electronic Arts se loni odtrhlo, aby ve stejnou dobu jako ESA pořádalo v Los Angeles EA Play, Microsoft plánuje speciální díl Inside Xbox. Bethesda letos v červnu žádné novinky předvádět nebude, ale může je ukazovat jindy. Ubisoft podobně jako ostatní vydavatelství zvažuje vlastní streamovaný pořad.

Ruku k dílu přiloží i novináři. Web IGN na druhý červnový týden, kdy se E3 měla konat, plánuje uspořádat digitální akci Summer of Gaming s oznámeními od 2K, Square Enix, Segy, Bandai Namco, Amazonu, Google Stadie, THQ Nordic nebo Devolver Digital. Letní herní festival bude letos pořádat i Steam.

Nejnovější články