zavřít

Známe nominace na Českou a Slovenskou hru roku

Windows Xbox One MAC Linux Switch Android iOS Xbox One X iPadOS PlayStation 4 PS4 Pro

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Česká hra roku a Slovenská hra roku se po roce opět hlásí s nominacemi na nejlepší tituly, které naše bratrské země vyplodily v uplynulém roce. V obou případech se do finálního výběru dostalo třináct her, které bojují napříč několika kategoriemi.

zdroj: Archiv

Česká hra roku své nominace rozdělila do několika kategorií, kterým dominuje Hlavní cena – Česká hra roku. Dále se ale soutěží o prvenství napříč free-to-play hrami, hodnotí se audiovizuální zpracování, herní design a technologické řešení.

O hlavní cenu se ucházejí dvě hry studia Bohemia Interactive – sandboxový survival Ylands a akční survival Vigor, které doplňuje další survival, tentokrát ale sci-fi Planet Nomads od Craneballs a roztomilá pohádková jednohubka Pilgrims od Amanity. Z těch větších českých her se tedy mezi nominované nedostali například Space Engineers, kteří loni ukončili předběžný přístup.

Porotě se z grafického a zvukového hlediska zalíbily hry Feudal Alloy, Pilgrims, Hravouka a Zeminátor. V rámci free-to-play se bude rozhodovat mezi Ylands, Vigorem, Idle Quest Heroes a Ritual, Sorcerer Angel. Za herní design zaslouží uznání Jim is Moving Out!, Monolisk, Time, Space and Matter a opět Ylands, a konečně technologické řešení patří Flippy Friends AR Multiplayer a opakující se trojici Planet Nomads, Ylands a Vigor.

zdroj: Archiv

Vyhlášení vítězů proběhne neznámo kdy, jelikož živá akce byla odložená na neurčito. Oznámení náhradního termínu očekávejte tehdy, až pominou aktuální opatření proti koronaviru.

Na Slovensku mají kategorií trochu víc. Kromě hlavní ceny pro nejlepší slovenskou hru roku se vybírá nejlepší vizuální design, herní design, debut, nejlepší počítačová a konzolová hra, nejlepší mobilní hra a speciální kategorie Cena hráčů Sector.sk.

Nominované byly hry: BonVoyage!, Blood will be Spilled, AreaZ, The Fallen Kings, The House of Da Vinci 2, Hrdina, Merge Poker, Ski Legends, Splash Wars, Tile Towers, Trainstation 2 a Vivat Sloboda. K vyhlášení vítězů dojde v rámci akce Game Days Trnava 2020 od 30. dubna do 2. května, pokud se tedy akce rovněž nebude odkládat.

Tagy: akční survival sandbox puzzle česká hra kooperace adventura otevřený svět RPG dungeon mobilní hra logická western slovenská hra nominace středověk plošinovka 2D metroidvania brouk

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.