zavřít

Zajímalo by vás středověké GTA 2? Humorná „vesnická“ akce Rustler dostane demo

Windows

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Název naší minisérie videí z Red Dead Redemption II, ve které Šárka s Jirkou tropí opravdu bláznivé kousky na Divokém západě, skvěle vystihuje chystanou potrhlou akci Rustler. V ní je ale koněspřežný horsemageddon prvoplánovou záležitostí. Ve stylu série GTA rozséváte chaos ve středověku, kde se pro honičku s koňskou policií nejde daleko. Brzy si to vyzkoušíte v samostatně hratelném prologu.

zdroj: Jutsu Games

Tvůrci ze studia Jutsu Games nedávno uspěli s Rustlerem na Kickstarteru, kde se jim podařilo vybrat zhruba 660 tisíc korun na dokončení hry. Hlavní inspiraci čerpali v Grand Theft Auto 2, tedy jde o vesnickou akci plnou násilí a rychlé jízdy, na kterou nahlížíte shora.

Ve hře Rustler se stáváte obyčejným vesničanem s tak línými rodiči, že vám ani nedali jméno. Jste prostě Guy, tedy Chlápek, který se protlouká světem, namol a pohmožděný. Váš život ale může mít cíl, pěkně velký cíl. Chcete totiž usednout na trůn a vládnout zdejší zemi. Už teď je mi líto všech vašich poddaných…

Na Kickstarteru došlo k odemčení nových vedlejších misí a miniher a rozrostou se RPG prvky, aby Guy mohl být ještě (ne)schopnější. Pokud vše půjde podle plánu, měla by plná hra dorazit v průběhu října. Ale „brzy“ se na Steamu objeví Rustler: Prolog, samostatně stojící ochutnávka hry se začátkem a koncem, kterou si všichni mohou vyzkoušet zdarma.

zdroj: Jutsu Games

Prologu nechybí příběh, který je úvodem do plné hry a ukáže vám, jak prostý vesničan stoupá feudální hierarchií. Naučíte se bojovat, jezdit na koních, házet výkaly po strážích a odhalíte spoustu popkulturních narážek.

Humor hry Rustler je totiž založený na parodování čekoholiv, co je či bylo populární, ať už jde o Monty Pythony, Pokémony, nebo třeba Zaklínače, jehož slavná Klepna stojící na střeše chalupy se mihne i v novém videu výše, i když reinkarnovaná jako kráva. Také vidíte Rustlera jako letošního černého koně?

Tagy: parodie středověká indie hra

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.