zavřít

Total War: Warhammer II přidá krásnou elfku, babku v brnění a rozzuřené seveřany

Windows MAC

- Oznámení autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Když se v Tolkienovi perou elfové s elfy, je z toho vždycky velké haló. „Zabíjení rodných!“ řve hystericky Mandos a uvaluje strašnou kletbu na celý jeden národ včetně těch, co ani netasili meč, pěkně dle principu kolektivní viny. Elwing radši rovnou skáče do moře. To svět Warhammeru takovéhle skrupule v žádném případě nepěstuje. Vznešení elfové a jejich temní bratranci se řežou pravidelně a s radostí, a to je ústředním tématem nového DLC pro Total War: Warhammer II.

Jmenuje se The Queen and the Crone a jedná se o výrazně menší rozšíření, než jaké nabídl vynikající Rise of the Tomb Kings. Tam jste za 18 eur získali celou novou rasu včetně unikátní kampaně, tady si za 8 eur pořídíte jen dvě nové minifrakce a jejich panovnice, každou v jedné elfí říši.

Galadrielle

Tou „hodnou“, a rozhodně tou hezčí, je Alarielle the Everqueen, vládkyně highelfské země Avelorn. Je to moudrá panovnice a smrtící čarodějka, využívající životní i vznešenou magii, a když si ji dostatečně vylepšíte, může do bitvy létat na obřím orlovi a zachraňovat půlčíky z Hory osudu. Mimoto umí verbovat lesní jednotky, třeba dryády a chodící stromy, a navíc má přístup k několika speciálním druhům válečníků.

Páteří jejích sil jsou Sisters of Avelorn, flexibilní bojovnice, které jsou velmi silné jak nablízko, tak na dálku. A ještě o něco zákeřnější jsou Shadow Warriors. To jsou lučištníci s nedostižnou schopností ukrýt se naprosto kdekoliv a na obří vzdálenost posílat šípy nepřátelům do zad, aniž by si jich někdo všiml. S nimi by mohlo být připravování různých přepadení opravdová slast.

Total War: Warhammer II

Alarielle musí všechny své unikátní výhody využít k tomu, aby ubránila Ulthuan. Pakliže je celý ostrov v rukou vznešených elfů, všechno je v pořádku a královna si užívá užitečné bonusy. Ale pokud se někde úspěšně vylodí nepřátelé, přijdou ošklivé postihy pro celou frakci.

A sama Alarielle má ještě jeden malý, osobní problém – Chaos jí vůbec nedělá dobře. Čím víc se po světě potuluje chaotických armád, tím je královna slabší na bojišti. Jejím sekundárním úkolem je tedy likvidovat démony všude, kde se objeví.

Total War: Warhammer II

Hell, LeBron

Její úhlavní sokyní a druhou protagonistkou DLC je temná elfka jménem Crone Hellebron. Musí se jí přiznat, že kašle na nějaké sociální stereotypy a navzdory své stařecké vrásčitosti nosí stejně odvážné brnění, jako sexy mladé elfice. Někomu se to bude líbit, někomu zase ne, ale nikdo jí na stará kolena nemůže upřít megalomanské ambice.

Temní elfové rádi sbírají otroky, aby za ně dělali práci, která je pro pobledlé, smrtelně krásné emo válečníky zkrátka nedůstojná. Hellebron jde ale ještě o krok dál. Místo aby za sebe nechala otroky pracovat, nechá je rovnou umírat. Pravidelně svolává takzvanou Noc smrti, při níž brutálně vybije tisíce otroků, aby napojila své zvrácené rituály.

Výsledkem jsou samozřejmě benefity včetně spřátelených armád Druchii, kteří chtějí celý ten úžasně zábavný spektákl odměnit svou loajalitou, jako kdyby po finále Mistrovství světa celá brazilská armáda přísahala věčnou věrnost prezidentovi FIFA. Za úctyhodnou považuju i skutečnost, že Hellebron nemá zájem o ohrané orly a radši do bitvy jezdí na kotli plném krve.

A unikátní jednotky? Sisters of Slaughter, hodné slečny ozbrojené jedovatými biči (!), a Doomfire Warlocks, elitní magická jízda, kterou využijete jednak jako obrněnou pěst při tvrdé zteči, jednak jako podpůrné čaroděje. Hellebron navíc může své armády svěřit novému typu lorda, kouzelnici Supreme Sorceress, zatímco Alarielle dostává novou hrdinku Handmaiden, v bitvě skvělou lučištnici, na kampaňové mapě vyjednavačku schopnou pozitivně ovlivnit diplomatické vztahy s okolím.

Total War: Warhammer II

Sever proti všem

K tomu dorazí ještě 16 nových, elitních Regiments of Renown, a to všechno si můžete užít jak v příběhové kampani Eye of the Vortex, tak na megamapě Mortal Empires poskládané z Warhammeru 1 i 2. A to není všechno. Spolu s DLC 31. května do Mortal Empires konečně dorazí i Norsca, frakce severských maniaků, která zatím v obří kampani chyběla. To Alarielle asi moc nepotěší.

Tagy: strategie fantasy warhammer

Zdroje: tisková zpráva,PC Gamer

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.