zavřít

Taktická akce Raindrop – Tactics je něčím mezi Shadow Tactics a Stalkerem

Windows

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Realtimeové topdown taktické akce zažívají – k naší radosti – znovuzrození. Po Shadow Tactics: Blades of the Shogun se na nás řítí třetí Desperados, remaster Commandos 2, ambiciózní Partisans 1941 a teď se k nim přidává další zajímavá variace Raindrop – Tactics. Ta sleduje vlka samotáře v prostředí inspirovaném Černobylem.

I když se Raindrop – Tactics odehrává ve fiktivním státě Kovroninsk, inspirace nemůže být zjevnější. Svět zničený atomovou válkou vypadá jako Pripjať a jeho obyvatelé zase jako stalkeři. Vy jste jeden z nich, samotář, který ale má možnost přidat se na stranu jedné ze dvou frakcí – k armádě, nebo k milici.

Ale hra vás do toho nebude nutit. Můžete se k někomu přidat, plnit pro něj úkoly, zvyšovat si s ním reputaci a využívat jeho další výhody. Nebo se budete otevřeným světem protloukat sami, likvidovat členy obou frakcí, pátrat po lepších zbraních a výzbroji a jednoduše se snažit přežít.

Z dosavadních záběrů vytušíte, že bude lepší se plížit hustým porostem a nepozorovaně a neslyšně se zbavovat hlídkujících vojáků. Můžete sice naběhnout doprostřed pole a střílet kolem sebe jako šílenec, ale lepší asi bude popadnout Mosin, vylézt na jednu ze střech a snajpovat nepřátele shora.

Na oficiálních stránkách si prohlédněte rozličné zbraně (včetně bazuky a nože), typy nepřátel a pochmurné lokace zdevastovaného světa.

Raindrop – Tactics zatím nemá datum vydání, ale soudě dle „jména“ studia, Max Ramirez, bych se vůbec nedivil, kdyby šlo o práci jednoho člověka. V takovém případě se nabízí třeba early access či Kickstarter. Tvůrci (tvůrcům?) každopádně držíme palce.

Tagy: černobyl akční taktická postapokalypsa otevřený svět

Zdroje: Indiedb

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.