Následující čtyři měsíce poběží Summer Game Fest plný nových oznámení a hratelných ukázek

4. 5. 2020 13:41 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Geoff Keighley každou zimu tradičně pořádá velkolepé The Game Awards, které nejsou důležité jen z hlediska ocenění her, ale i nových oznámení. Stejný novinář se rozhodl vynahradit zrušené letní události jedním dlouhatánským plně digitálním festivalem Summer Game Fest. A je se na co těšit.

Summer Game Fest už je za dveřmi. Má totiž odstartovat v květnu a poběží až do srpna, přičemž konkrétní data ještě nejsou uveřejněná. Na oficiální stránce se toho sice moc nedozvíte, ale můžete se tam alespoň přihlásit k odběru, aby vám z letního festivalu nic neuniklo.

Událost slibuje „zásadní novinky, herní události a hratelný obsah zdarma“. Co se demoverzí a různých trialů týče, svou troškou do mlýna má přispět Steam, Xbox a další platformy, které o sobě ještě dají vědět.

zdroj: The Game Awards

Keighleymu se pro svůj festival podařilo dohodnout účast špičkových světových studií, takže můžete očekávat novinky od Bethesdy, Blizzardu, CD Projektu, EA, Steamu, PlayStationu, Xboxu, Square Enixu, Warner Brothers, 2K, Activisionu, Bungie, Bandai Namco, Private Division a Riot Games. Všechny se přitom řadí jen do první fáze festivalu, takže můžete očekávat i další účastníky.

Veškerý obsah bude streamovaný přes kanály jednotlivých studií a zavedené služby jako YouTube, Twitch, Mixer, Twitter a Facebook. Do festivalu spadá Steam Game Festival: Summer Edition, který proběhne od 9. do 14. června (více v článku) a Keighley bude zároveň 24. srpna uvádět a produkovat digitální Gamescom (více v článku).

Summer Game Fest Lineup Phase 1 zdroj: The Game Awards

Myslíte si, že se příští rok vše vrátí do normálu, nebo se čím dál tím víc studií zřekne klasických herních svátků, jakými jsou E3 a Gamescom, a uspořádá si vlastní digitální festival? K digitálnímu streamování novinek se ostatně uchylují i herní media jako GamesRadar+, který začátkem června chystá hodinový Future Games Show, kde by se mohly objevit nové informace o hrách pro PlayStation 5.

Nejnovější články