Na hladině se objevuje ploutev krvelačného žraloka. Maneater zaútočí v pátek
zdroj: Tripwire Interactive

Na hladině se objevuje ploutev krvelačného žraloka. Maneater zaútočí v pátek

19. 5. 2020 9:33 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Akční RPG v otevřeném světě? Eh, nuda, co tam máš dál? Mno, ten svět z valné většiny tvoří voda. Hm, lepší. Ale může to kdy překonat Subnauticu? To záleží na úhlu pohledu. Jakém úhlu pohledu? Jestli jsi radši lovec, nebo štvaná zvěř. Tak jistěže lovec, ale to už tu bylo tolikrát… Vážně? Kdy naposledy jsi byl žralok s maniakálními sklony vyžívající se v lidském krveprolití? Cože, to nikdy! Tak to se připrav na pátek, kámo.

I akční RPG v otevřeném světě může v dnešní době zářit originalitou. Maneater totiž ani náhodou nevypadá jako další Assassin’s Creed (což se naopak nedá říct třeba o Ghost of Tsushima). A jediné, co pro to stačilo udělat, bylo prohodit role. Nesnažit se monstrum zabít. Stát se monstrem sám.

Je načase pomstít se jedné generaci lidstva za všechny ty žraločí polévky, zvrácené hákarly, kabelky ze žraločí kůže a přívěšky ze žraločích zubů. Je načase převzít situaci do vlastních čelistí a rozpárat ty měkoučké dvounožce namyšleně si vykračující po souši, protože ani ta vás nezastaví před nevídaným masakrem.

zdroj: Tripwire Interactive

Maneater je zkrátka něco úplně jiného. V roli predátora brázdíte mořské hlubiny, abyste si čas od času vyskočili na hladinu a zhltli její krvavé, masité ovoce. Bude to jistě velice šílené, obzvlášť když se k tomu přidá příběh s lovci žraloků, vašimi úhlavními nepřáteli. Je to jedna z těch her, u kterých do poslední chvíle nevíte, jestli je tak pitomá, až je vlastně geniální.

Už v pátek se ukáže, jestli je originální nápad něčím víc než jen lákadlem na průměrnou hru. Maneater vyjde na počítačích jako exkluzivita Epic Games Storu, na PlayStationu 4 a Xboxu One. Později v letošním roce se dočkají i majitelé Switche.

Nejnovější články