zavřít

Thimbleweed Park od tvůrců Monkey Islandu nápadně připomíná pixelartové Twin Peaks

iPad iPhone Android Windows MAC Xbox One Linux

- Video autor: Adam Homola Komentáře: 0

Hlavní protagonistkou nového traileru na Thimbleweed Park je Ray, jedna z pěti hratelných postav téhle detektivní adventury od pionýrů žánru. V malém městečku Thimbleweed Park se stala vražda, ale agentka Ray, která dorazila na místo činu druhá, velmi rychle pojme podezření, že se v okolí skrývá mnohem víc, než jen jedno tělo. Malá městečka prostě nejsou tím, čím se zdají být.

Celé městečko žije svou minulostí, přesněji řečeno v minulosti, a snaží se, aby se v tomto malém prostoru nic neměnilo a věci zůstávaly při starém. Jenže, jak naznačuje nový trailer, městečko není vzor klidu a míru a jak Ray zjišťuje, pro cizince skrývá nebezpečí. Tvůrci se nijak netají svojí inspirací a hra by měla být prošpikovaná narážkami na True Detective Twin Peaks, Akta X a různá díla od Stephena Kinga.

Thimbleweed Park má na svědomí dvojice Ron Giblert - Gary Winnick, což jsou tvůrci Maniac Mansionu. Nejde ale o jejich jedinou hru, oba měli prsty ve spoustě adventur, mimo jiné i ve slavné The Secret of Monkey Island. Není tedy divu, že se jejich novinka schválně řadí mezi adventury ze staré školy nejen rozpixelovanou grafikou, ale také ikonickým uživatelským rozhraním starých adventur od LucasArts.

Vývojáři ale upozorňují, že si ze starých her berou jen to nejlepší a všechny dobové nešvary nechali za dveřmi. Proto bychom se neměli dočkat žádných slepých konců, nebo nesmyslných a nelogických puzzlů a jejich řešení. Thimbleweed Park si v prosinci 2014 prošla úspěšným Kickstarterem a na PC, Mac, Linux a Xbox One se dostane ještě v druhé polovině tohoto roku. Někdy poté má následovat i verze hry pro Android a iOS.

Tagy: adventura oldschool 2D pixel art

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.