zavřít

MMORPG Magic: Legends připomíná spíš Diablo než World of Warcraft

Windows PlayStation 4 Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Video autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Do pojmu „akční MMORPG“ se už dnes vejde vážně všechno. Jak se zdá, tak dokonce i kooperativní diablovka. Po oznámení RPG Magic: Legends ze světa známých kartiček jsem si představoval něco jako WoWko s planeswalkery, ale realita je zjevně docela jiná, jak ukazují nové záběry z hraní.

Exkluzivní obsah si pro sebe ukořistil Game Informer, který bude v příštím měsíci svoje čtenáře a diváky zásobovat videi, rozhovory i dojmy, takže jestli vás Magic: Legends hodně zajímají, určitě tenhle server sledujte. Nejdřív ze všeho se ale podívejte na nový trailer:

Jak říkám, představoval jsem si to výrazně jinak a období silného těšení je tím pro mě u konce. Neříkám, že hra vypadá vyloženě špatně – docela se mi líbí například myšlenka, že váš planeswalker, tedy mocný kouzelník schopný cestovat mezi dimenzemi, kromě přímých ofenzivních kleteb hojně využívá i vyvolávání potvůrek. Ale na první pohled hra zkrátka působí trochu obyčejně.

Uvidíme, jak na tom budou konkrétní herní mechanismy. Podle Game Informeru si vytvoříte svého vlastního unikátního planeswalkera, jehož základem bude jedna z několika tříd, a pak si sestavíte rotující balíček 12 karet plus nějakých dodatečných schopností, díky nimž se prořežete davy monster, kultistů a dalších záporáků světa Magic: The Gathering.

Až hra vyjde, k čemuž by mělo dojít někdy v průběhu letošního roku, aspoň nebudete muset nic platit za to, abyste si ji vyzkoušeli, protože bude free-to-play. Na přeplněném trhu je to asi jediný způsob, jak si spolehlivě vybudovat aspoň nějakou uživatelskou základnu, ale samozřejmě se nabízí otázka, jak bude vypadat monetizace. V Magic: The Gathering Arena ji Wizards nastavili velmi slušně, tak snad ani tentokrát nebudou příliš hamižní.

Tagy: mmorpg magic

Zdroje: Game Informer

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.