Ubisoft rozjel sérii videí o historickém pozadí všech her série Assassin’s Creed
zdroj: Ubisoft

Ubisoft rozjel sérii videí o historickém pozadí všech her série Assassin’s Creed

6. 4. 2020 10:39 | Téma | autor: Patrik Hajda |

Série Assassin’s Creed je navzdory prvnímu zdání fiktivní, protože její příběhy pojednávají o mocném jablku Ráje, a dokonce i o bytostech jménem Isu, které stvořily člověka a formovaly jeho historii. Přesto vše stojí na skutečných základech. Každý díl se odehrává ve skutečném městě, ve kterém potkáváte skutečné historické postavy, které v dané době žily a něčím se proslavily. Ubisoft se rozhodl rozebrat tyto reálie v sérii dokumentárních videí.

I když Ezio Auditore nikdy nebojoval s rodinou Borgiů, něco málo pravdy se v Assassin's Creed II najde. Pokud ovládáte angličtinu, nic vám nebrání zaposlouchat se do kratších epizod série Assassin's Creed Real History, která se postupně plní novými díly na YouTube.

Ubisoft vykopává svou studnici vědění čtyřmi videi a postupuje chronologicky podle vydání jednotlivých dílů série. Ve snímcích nepřesahujících svou stopáží 10 minut zjistíte, jak třetí křížová výprava inspirovala první Assassin's Creed a jeho města, odhalíte skutečnou Florencii z Assassin's Creed II, renesanční Řím je na pořadu dne v Assassin's Creed Brotherhood a v zatím posledním videu prozkoumáte Konstantinopol v Assassin's Creed: Revelations.

V následujících dnech dorazí i videa o ostatních hrách série, i když není úplně jasné, zda dojde k pokrytí odboček od hlavní linky. Už teď jsou vynechané tituly pro mobilní zařízení a přenosné konzole, které doprovázely první díly hlavní série. Je tedy otázka, zda se dozvíme něco o historii například takové plošinovkové minisérie Chronicles.

A pokud by vás náhodou mnohem víc než skutečná historie zajímal svět hry, pak vám musím doporučit knihu Assassin's Creed – Průvodce světem, která do detailu rozebírá události začínající ještě před vznikem lidstva, věnuje se bratrstvu i templářům, řeší jejich zbraně a technologie, prostředí i moderní podobu těchto znesvářených společenstev.

Nejnovější články