zavřít

Pro Bizarre Creations svitla naděje

- Téma autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Včerejší zpráva o plánovaném prodeji Bizarre Creations, kteří stojí za hrami jako Blur či James Bond 007: Blood Stone (recenze přijde zanedlouho) poměrně otřásla některými kruhy herního průmyslu. Activision si rozhodně nezískala tímto krokem mnoho příznivců a dvě stovky vývojářů ze studia jistě neměli lehké spaní.

zdroj: Archiv

Nicméně v odpovědi na možný prodej liverpoolského studia se ozvalo hned několik, dosud nejmenovaných, firem, které mají zájem o odkoupení studia. Spoustě lidí asi spadl kámen ze srdce, protože dle interního zdroje bylo v plánu masivní propouštění. Nyní, po setkání vedení studia a Activision, jiný, stejně anonymní zdroj, prohlásil: „Hodně se nám zvedla nálada, protože nám oznámili, že o nás má zájem hned několik společností“. Držme tedy lidem z Bizarre Creations palce, ať vše proběhne co nejhladčeji.

Původní zpráva ze 17.11. od Levise: Včera se na Twitteru rozjela poměrně nečekaná kauza ohledně vývojářského studia Bizarre Creations, jehož osud je zřejmě velmi pohnutý. Začalo to asi takhle: nejdřív šéf vývojářů Travellers Tales mnohoznačně napsal, kterak je "dnešek smutným dnem pro herní vývojáře a já jsem fakt rád, že jsem svoji firmu neprodal Activision". Poté následovaly tweety od spousta dalších zaměstnanců v herní branže včetně Dana Amricha přímo z Activision, z nichž vyplynulo, že v Bizarre buď dojde k masovému propouštění, prodeji studia nebo jeho zavření. Situace se může vyvinout jakýmkoli směrem.

Teprve večer na to opatrně zareagoval sám vydavatel a vše řečené de facto potvrdil. Za tři roky od chvíle, kdy Bizarre odkoupil, se prý žánr závodních her proměnil a ani sebetalentovanějším Bizarre se nedaří na tomto trhu znovu uplatnit. Activision jako konkrétní příklad jmenuje novou závodní značku Blur, což prý byla naprosto nevratná investice. "Proto kvůli současné situaci na trhu hledáme, jakou budou mít Bizarre budoucnost a zvažujeme, zda je neprodat," říkají Activision. Zatím rozhodnuti nejsou, pouze všem zaměstnancům Bizarre zaslali dle anglických zákonů nutnou upomínku, že v následujících devadesáti dnech se právě jich může dotknout vnitřní restrukturalizace firmy.

Bizarre, z nedávné doby autoři James Bond 007: Blood Stone a jinak proslulí především coby vývojáři značky Project Gotham Racing, až donedávna patřili ke klíčovým vývojářským týmům pod střechou Activisionu. Activision má ale jinak vůbec "propouštěcí" období: podle nejnovějších zpráv rozvázali smlouvu s osmaosmdesáti zaměstnanci (1%) svého kalifornského týmu Quality Assurance, vlastní studio Budcat Creations v Iowě (Guitar Hero) dokonce úplně zrušili. A do třetice všeho dobrého se o propouštění mluví také u konkurenčních LucasArts, byť po letošní dřívější reorganizaci jejich studií už asi nejde o žádnou masovku.

Tagy: téma

Zdroje: VG247,Develop Online

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.