Night City si v Cyberpunku 2077 rozdělily gangy japonských motorkářů a rváči na steroidech

13. 5. 2020 16:30 | Téma | autor: Šárka Tmějová |

CD Projekt v nadcházejícím kyberpunkovém RPG maluje vskutku růžovou vizi budoucnosti. Co na tom, že se o nadvládu nad tavícím kotlíkem přetahují všemožné oligarchické korporace a ilegální uskupení, hlavně, že si můžete přizpůsobit velikost přirození a z hrudi vám může trčet pro mě za mě třeba raketomet. Ale nenechte se mýlit, politické machinace budou mít stejnou váhu jako zevnějšek a mechanická vylepšení vaší postavy. Ne-li daleko větší.

Po ochráncích sexuálních pracovníků Moxes, japonské rodinné bezpečnostní korporaci Arasace a veteránském gangu 6th Street se na sociálních sítích Cyberpunku 2077 představuje dalších sedm uskupení, z nichž jste některá už mohli zaznamenat ve zveřejněných trailerech a demech.

Máme tu gang Animals, který byl pro V hlavním protivníkem v demu na loňské E3. Skupinka pouličních rváčů obsadila obchodní dům v zamýšleném dovolenkovém letovisku Pacifica. Svou přirozenou agresivitu podporují testosteronovými doplňky, a dokonce i vitamíny pro zvířata, díky kterým jim svaly rostou do nepřirozených rozměrů.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Cyberpunk 2077 (@cyberpunkgame),Kvě 11, 2020 v 7:17 PDT

Oproti většině ostatních obyvatel světa roku 2077 totiž opovrhují kybernetickými vylepšeními. Když se gang sejde na jednom místě, zvolí si mezi sebou aktuálního nejrychlejšího a nejsilnějšího zástupce, který se stane jejich vůdcem, což byla v případě dema Sasquatch.

Tu potkal poněkud nešťastný osud, vzhledem k tomu, že se V tehdy rozhodl/a přidat k Voodoo Boys, s nimiž Animals válčili. I tento gang s primárně haitskými kořeny usiluje o nadvládu nad čtvrtí Pacifica, na rozdíl od prvních jmenovaných je to ale uskupení absolutních technofilů.

Skrze pokročilé hackerské schopnosti se snaží odhalit tajemství prastarých sítí a nebojí se používat špinavé triky, což znamená třeba usmažit někomu na dálku mozek cinknutým čipem. Vede je ambiciózní Brigitte, která sice v reálném světě nevypadá zrovna hrozivě, v Síti ale dokáže být smrtící.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Cyberpunk 2077 (@cyberpunkgame),Kvě 11, 2020 v 7:15 PDT

V propagačních materiálech Cyberpunku je velmi prominentní také gang Maelstrom charakteristický svými výraznými augmentacemi na hlavách zajišťujícími ostříží zrak. Jeho členové jsou vylepšováním vlastních těl posedlí a nebojí se ani hrozící kyberpsychózy z přemíry součástek. V Night City logicky obsadili průmyslovou čtvrť Watson, kde pod vedením Royce sídlí na bývalých jatkách. Skupinu tvoří kvůli poněkud obsesivní povaze jen pár desítek členů.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Cyberpunk 2077 (@cyberpunkgame),Kvě 11, 2020 v 7:16 PDT

Valentinos jsou naproti tomu jedním z největších gangů. Většina jeho členů má stejně jako ve stolní předloze latinskoamerický původ, který už ale není podmínkou. Jejich cílem kupodivu není podmanit si celé město (vystačí si se čtvrtí Heywood), nýbrž svádět jeho nejkrásnější ženy. Jak vznešené!

Životní styl Valentinos sestává z nekonečných večírků, karnevalů, ilegálních závodů a přílišného množství alkoholu. Přes zdánlivě rozvolněná pravidla je ale váže silný morální kodex a století tradic, takže berou čest, spravedlnost a bratrství smrtelně vážně.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Cyberpunk 2077 (@cyberpunkgame),Kvě 11, 2020 v 7:17 PDT

Kdo je naopak na původ a své členy poměrně přísný, jsou japonští Tyger Claws. Na technologie se příliš nespoléhají, preferují tradiční bojová umění a zbraně, třeba katany, a pouze si pomocí drog mírně zlepšují reflexy. Proslýchá se, že je ve velkém sponzoruje megakorporace Arasaka. Charakteristické jsou pro ně silné motorky a světélkující tetování. O teritorium se přetahují se svými krajany, Steel Dragons původem z Tokia.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Cyberpunk 2077 (@cyberpunkgame),Kvě 11, 2020 v 7:16 PDT

Kromě pětice gangů přidal CD Projekt ještě loga dvou technologických společností, které se postarají o vaši výzbroj. Čínské Kang Tao je mladou rozvíjející se firmou, která se soustředí na vývoj chytrých zbraní a zabezpečovacích systémů. V prudkém růstu jí napomáhají odvážná rozhodnutí i podpora vlády.

Militech má naproti tomu dlouhou tradici a historii s americkou armádou a bezpečnostními složkami, jimž zajišťuje prvotřídní trénink, zbraně i obrněná vozidla. Dostat se k jeho vybavení legální cestou je pro V prakticky nemožné, z rizik spojených s jeho získáváním ale plyne o to sladší odměna.

S takovým množstvím informací už se pomalu můžete zamýšlet nad tím, s kým se coby V budete chtít v Cyberpunku 2077 paktovat. Kyberpunkové RPG vychází 17. září 2020.

Nejnovější články