zavřít

Mass Effect: Andromeda se svými hardwarovými nároky podobá Battlefieldu 1

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

Aktuální vlnu velkých her s otevřeným světem na konci března uzavře Mass Effect: Andromeda. Vychází 23. března na PC, PlayStation 4 a Xbox One a pokud se chystáte hrát na první jmenované platformě, jistě vás zajímají hardwarové nároky. Ty Electronic Arts zveřejnila na produktové stránce hry na Originu a nepřekvapivě budete potřebovat už silnější stroj. Nejde zároveň ale o žádný extrém, pokud vám bez problémů běžel například Battlefield 1, neměli byste mít s novým dílem Mass Effectu problém.

Minimální hardwarové požadavky:

Operační systém: 64bitové verze Windows 7, Windows 8.1 a Windows 10
Procesor: Intel Core i5 3570 nebo AMD FX-6350
Paměť: 8 GB RAM
Grafická karta: Nvidia GTX 660 2GB, AMD Radeon 7850 2GB
Pevný disk: Minimálně 55 GB volného místa na HDD
DirectX 11

Doporučené systémové nároky:

Operační systém: 64bitové verze Windows 7, Windows 8.1 a Windows 10
Procesor: Intel Core i7-4790 nebo AMD FX-8350
Paměť: 16 GB RAM
Grafická karta: Nvidia GTX 1060 3GB, AMD RX 480 4GB
DirectX 11

Vývojáři z BioWare na Twitteru už minulý týden slavnostně oznámili dokončení hry, respektive její gold status, přičemž nyní jistě pracují na prvních patchích a nadcházejícím DLC. Vašek si byl Mass Effect: Andromeda nedávno zahrát v Polsku a byť na něj působí hra velmi dobrým dojmem, není to bez výhrad. Ty najdete ve Vaškově článku pod tímto odkazem.

Mass Effect: Andromeda by ale měla být mnohem akčnější než poslední Dragon Age a nabídne možnost velmi přímočarého přístupu ke střelbě a pohybu po bojišti. K tomu vám vývojáři nabídnou čtyři základní typy zbraní: pistole, které jsou slabé a nějakou efektivitu mají na krátkou či střední vzdálenost, silné brokovnice, které ale využijete jen v boji na krátkou vzdálenost, útočné pušky s ideální efektivitou na střední až delší vzdálenosti a sniperky, které logicky využijete jen na velké vzdálenosti.

Čtyři typy zbraní zde ale doplní pestré možnosti modifikací, zbraně na blízko a samozřejmě biotika. K dispozici budete mít také Omnitools, které lze použít jak na útok, tak obranu. Jsou to právě různé úpravy, možnosti a taktické postupy, díky kterým byste si měli upravit akční hratelnost Andromedy tak, aby vyhovovala vašim preferencím, jak ostatně příkladně ukazuje výše přiložené video, které se zaměřuje na zbraně.

Tagy: Mass Effect (série) akční sci-fi RPG 3rd person third person

Zdroje: Origin

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.