zavřít

Tvůrci Life is Strange a Vampyr pracují na příběhové adventuře Twin Mirror

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Oznámení autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Přestože mám pocit, že většina spisovatelů a novinářů vede v banální realitě vcelku nudný život, nebrání jim to stávat se hlavními hrdiny herní produkce. Alan Wake, Beyond Good and Evil, Dead Rising, Heavy Rain… A teď i v adventuře Twin Mirror, novém kousku od Dontnod, tedy autorů emotivního Life is Strange.

Ujmete se role třiatřicetiletého investigativního novináře Sama, který se vyrovnává s těžkým rozchodem a vrací se do svého rodného města v Západní Virginii na pohřeb starého přítele. Akorát, že se jednoho dne probudí v motelovém pokoji se zkrvavenou košilí a amnézií. Nepřipomíná vám to Fahrenheit?

Jediný způsob, jak se dozvědět, co se stalo, je skrz vlastní mysl a vzpomínky, které by si Sam raději nepamatoval. „Twin Mirror je narativní adventura postavená na úvahách o dualitě člověka, vykoupení se a sebepřijetí,“ říká Oskar Guilbert, šéf Dontnod. Vyšetřování, obtížné volby, emoce – zní to jako základ pro současný standardní příběh, už jen postavit ho okolo alespoň obdobně kvalitní hratelnosti.

Tým Dontnod už nastřádal napříč svými týmy zkušenosti z celkem pestré palety žánrů – adventury (Life is Strange) se jim celkem daří, ale na jejich výlet do říše RPG (Vampyr) bych osobně raději zapomněla. Akční stránka v Remember Me u hráčů sbírala poměrně smíšené ohlasy, takže budeme doufat, že se tvůrci poučí ze svých úspěchů i nezdarů a vznikne jim z toho dobrá hra. Příběhy jim koneckonců vždycky celkem šly. Twin Mirror každopádně vyjde v průběhu příštího roku, a to na PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Tagy: adventura příběhová E3 2018

Zdroje: tisková zpráva

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.